Finals week - závěrečné pololetní zkoušky

Vítám vás zpátky na mém blogu dnes vám povím, jak probíhal konec pololetí na mé škole v USA.

Jak mnozí z vás víte, tak americké školy začínají každý rok v srpnu. To znamená, že v prosinci končí pololetí. Poslední týden, kdy se chodí do školy, se píšou testy na shrnutí celého učiva. Je to něco jako pololetky u nás v Česku. Tady se to ale řeší trochu víc, vzhledem k tomu, že některé předměty jsou jenom na jedno pololetí.

Na mé škole byl poslední týden prvního pololetí od 13. do 17. prosince. A náš rozvrh se změnil. První dva dny jsme měli normálně školu. Ve středu už jsme měli finals.

Můj první předmět byl úvod do byznysu, kde jsme vyplňovali test na počítačích, který byl o všech věcech, co jsme se učili. Tento předmět byl jenom na jeden semestr, takže testem vše skončilo. Můj druhý předmět byla španělština a tam jsme psali klasický test, na jaký jsem zvyklý z testů z cizích jazyků v Česku. Test nebyl ale z celého pololetí, pouze z poslední kapitoly, kterou jsme probrali. Třetí předmět byla americká literatura a tam to bylo složitější. Prvně jsme museli udělat prezentaci, která byla o všech literárních směrech, o kterých jsme se učili. Dále v presentaci musela být uvedena kniha, kterou jsem musel celou přečíst. Musel jsem odůvodnit proč daná kniha patří do daného uměleckého stylu. Tuto prezentaci jsem pak prezentoval před celou třídou. Pak prezentovali mí spolužáci, každý jinou knihu a jiného autora. Prezentace probíhaly v průběhu tří dnů a po nich následoval test, který shrnoval fakta z jednotlivých prezentací. Můj další předmět  je americká historie. Tam jsme nepsali žádný finální test, vytvořil jsem pouze jeden obsáhlý slide v prezentaci. Měl jsem zadána tři časová období, ke kterým jsem musel najít nějakou historickou událost a shrnout ji jedinou větou. Dále jsem v období 1600 až 1900 měl najít 5 lidí, kteří byli v tomto časovém období něčím výjimeční a mají něco společného. Vybral jsem si pět afromeričanů, kterým se podařilo otéct z otroctví. Dokázali uskutečnit něco, na co ostatní neměli ani odvahu pomyslet. V pátém předmětu - tělocviku jsme psali test na shrnutí pravidel bezpečnosti v hodinách tělocviku a z toho, jak postupovat v případě úrazů. Šestý předmět je biologie, kde jsme měli udělat tzv. „One pager“ , což je v podstatě  přehled veškerého učiva na jeden list papíru. Měli jsme k tomu nějaká pravidla. Například to, že ke každé kapitole jsme museli napsal 3 důležité věci a nakreslit 3 obrázky.

Mám radost, že se mi podařilo získat ve všech předmětech A, pouze z americké literatury B. Za toto Béčko jsem ale moc vděčný, protože tento  předmět byl pro mě nejnáročnější a měl jsem z něj největší obavy.

 

Můj další blog bude o tom, kam jsme se vydali s rodinou na Vánoce a jak se nám tam líbí.

 

Můj rozvrh na 3 finals dny

Samuel Provazník

Samuel Provazník, Boskovice - Brno
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Jmenuji se Samuel, je mi 17 let a jsem z Boskovic. Rád sportuju a fotím.

Poslední příspěvky

20. 04. 2022 SAT week
17. 03. 2022 Výlet na Floridu
20. 02. 2022 Americký Super bowl
01. 02. 2022 Covid pozitivní v USA