Nový domov v USA

Ahoj, po pár týdnech vás znovu zdravím na svém blogu. Můj život v americe poslední dobou prošel pár velkými změnami, které byly i důvodem pro dlouhou prodlevu mezi posty. Nebudu to tedy protahovat a rovnou se vrhnu na věc.

Pojďme začít největší změnou vůbec, a to změnou hostitelské rodiny. V průběhu ledna jsem se přestěhovala z Orange, kde jsem strávila první půlku svého pobytu, do zhruba třicet minut vzdáleného města Mision Viejo. Městečko je trochu blíž přírodě, pyšní se hlavně nádherným jezerem a je údajně jedno z nejbezpečnějších měst v USA. Mojí novou rodinou se stala má učitelka biologie, která se mě velkoryse ujala, její manžel Gary a jejich upovídaný husky Zero. Od mého přistěhování jsme museli vyřeší spoustu papírování, samotné stěhování a podobné povinnosti, ale díky jejich otevřenosti a podpoře jsem se tu usadila opravdu rychle.

Taky se ukázalo, že máme dost podobné zájmy, a tak mezi námi konverzace nikdy nevázne. Oba jsou milovníci cestování a sám Gary pochází z Anglie, takže často mluvíme o rozdílech v kultuře a sdílíme zážitky z různých koutů světa. Taky mám s Garym společnou zálibu v historických filmech, takže jsme spolu první týden po mém příjezdu sledovali každý večer filmy a seriály o první světové válce (protože jak jinak se krásně naladit na pozitivní vlnu?). S host mamkou často chodíme na procházky, děláme spolu každodenní aktivity a občas jí pomáhám s přípravou školních aktivit. 

Taky jsem tady nabyla nový pocit svobody. Díky bezpečnosti naší oblasti a menšímu provozu je tu větší prostor pro volnou chůzi, takže si můžu kdykoliv dojít kamkoli potřebuji. Párkrát týdně tady chodím do posilovny, někdy si vyjdu na delší procházku po okolí se psem a v případě potřeby si na kole klidně bez obav sjedu do obchodu.

Poblíž je taky park s několika pěšinami, kam můžu vyrazit, pokud se chci dostat z města. 

V nové rodině a novém prostředí jsem tedy opravdu spokojená, a už tuším, že ty nadcházející čtyři měsíce pro mě budou opravdu skvělé, ale taky pravděpodobně opravdu rychle utečou. Než se tak ale stane, budu pokračovat v psaní svého blogu, tak prosím pokračujte v jeho čtení. Zatím pa pa! Mějte se famfárově!

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!