Úspěšné zakončení studia na střední škole v USA

Na středních školách v USA neexistuje jednotná povinná maturitní zkouška pro všechny americké středoškoláky, jako je tomu například v České republice nebo i dalších evropských zemích. Místo toho se středoškolské vzdělání v USA zakončuje udělením diplomu po úspěšném dokončení všech požadovaných kurzů a splnění ostatních školních požadavků.

Kredity

Střední školy v USA mají obecně pevně stanovený soubor kreditů, které studenti musí absolvovat, aby získali středoškolský diplom. Kromě kreditů za určité předměty může být vyžadována účast ve specifických kurzech, mimoškolních aktivitách nebo službě ve prospěch komunity.

Standardy

I když ve Spojených státech amerických existuje několik národních standardů pro vzdělávání, konkrétní požadavky mohou být upraveny na úrovni jednotlivých států a školních distriktů. V důsledku toho se mohou požadavky pro získání středoškolského diplomu mírně lišit právě v závislosti na lokalitě.

Testy

Středoškoláci v USA mohou také absolvovat některé standardizované testy, jako jsou SAT nebo ACT, které mohou být použity při přijímání na vysoké školy. Nicméně, úspěšné složení těchto testů není podmínkou pro získání středoškolského diplomu.

Američtí studenti středních škol v USA obvykle obdrží středoškolský diplom po úspěšném dokončení všech požadovaných požadavků a kreditů, a maturita není nezbytná pro absolvování střední školy.

Více informací o systému vzdělávání v USA se můžete dočíst v tomto článku: Systém vzdělávání v USA

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Jarňáky

Jarňáky

Jarní prázdniny jsou za námi, v Kalifornii se sluníčko konečně probralo a přede mnou jsou poslední dva měsíce pobytu. Dneska vám tedy povím, co jsem v poslední době zažila nového. celý příspěvek

Už se to blíží…

Už se to blíží…

S rodinou i kamarády se snažím si to tu užít na maximum, už se to ale rychle chýlí ke konci… celý příspěvek