Druhý semestr

Konečně nadešel druhý semestr na americké střední škole a s ním i nové zážitky.

Mé předměty mi vyhovovaly, takže jsem neudělala moc změn v mém rozvrhu. První hodinu znovu mám Plant science, což je hodina kde prakticky neděláme vůbec nic nebo jsme venku a staráme se o květiny, jenž budeme později prodávat. B ěhem této hodiny většinou doháním ostatní předměty, ale devadesát procent času nedělám téměř nic.

Den pokračuje chemií. To je velice zábavná hodina, přestože většinou dorazím pozdě, protože musím přecházet z jedné budovy do druhé a mám na přechod jenom pět minut. Chemie je velice zajímavá. Někdy jsme schopni přesvědčit učitele, aby nám ukázal nějaké zábavné video. Přestože normálně hodina zde trvá 45 min, v učebně chemie musíme strávit o 20 min déle. Zde se těchto dvacet minut nazývá WIN time a je rezervovaný pro konzultace s učiteli. Většinou ale nikdo nikam nejde, takže je to jenom ztráta času..

Po uběhnutí, většinou nekonečných, 20ti minut znovu přecházím z budovy do budovy, a opět přijdu většinou až po zvonění, dorazím na US history since 1890. V této hodině nikdy nepíšeme testy, pouze vyplňujeme papíry. Hodina je to zajímavá, ale musím poznamenat, že historie USA je krátká a poněkud nudná...


A nyní následuje již známá cesta z jedné budovy do druhé a usazení v knihovně, kde mám hodiny nazvanou Speech. Trvá to nekonečných 45 minut a jedná se především o proslovy před třídou...
Když tato hodina utrpení konečně skončí, následuje znovu krátký přechod mezi budovami a poté Algebra II. Celou tuto hodinu pracujeme a jedná se o počítání s písmenky, které je tedy v této třídě nejspíše jednoduché pouze pro mne, protože nedávno jsem byla jediná, kdo nedostal F z testu (byl to velice jednoduchý test a dostala jsem 100 procent).


Poté je půl hodinová přestávka na oběd, který většinou trávíme v knihovně. A zde následují změny, které jsem neměla minule pololetí.

Šestou hodinu mám angličtinu. Opět docela zábavná hodina, přestože mi všechno trvá déle než - li mým spolužákům, ale mám slabé podezření, že oni ve třídě nic nedělají.


A pak je má oblíbená hodina - výtvarná výchova. Tato třída je místo Cross country, jenž bylo pouze minulý semestr. Takže téměř celý náš tým z cross country spolu tráví sedmou hodinu, což staví tuto hodinu mezi mé oblíbené.


Poslední, tedy osmou, hodinu mám track. Což je běhání na dráze. Nyní s touto hodinou poněkud zapolím, protože jsem se nehýbala po tři měsíce a na mém výkonu je to velice znát. V pátek, 1. února, mame první závody, což nejspíše nedopadne úplně nejlépe...

Adéla Zmrzlá

Adéla Zmrzlá, Praha
studentka v USA, ročník 2018-2019

Vyzkoušejte také studium v USA s CCI

Poslední příspěvky

19. 04. 2019 Americká prom
04. 03. 2019 ACT test v USA zdarma
01. 02. 2019 Homecoming
31. 01. 2019 Druhý semestr
31. 12. 2018 Vánoce v Chicagu II
31. 12. 2018 Chicago a Vánoce