Vánoce v Chicagu II

Konečně nadešel Štědrý den. Přestože tento den měl pro mne větší význam, než pro většinu lidí zde, neboť ono dostávají dárky od Santa Clause ráno 25. prosince, nepřišlo mi, že by již byly Vánoce.

Na tento den jsem se těšila snad úplně nejvíce. Měli jsme naplánovaný výlet do Chicaga.

Předtím než jsme vyrazili, nás rodiče poučili o bezpečnosti. Řekli nám, že je v Chicagu spousta lidí bez domova, že nemáme s nikým navazovat oční kontakt, a když by někdo přišel k našemu autu, máme ho prostě ignorovat. Říkala jsem si  že to nemůže být horší než v Praze, kde se spousta bezdomovců nachází též  ale to jsem se spletla. Když jsem slyšela co všechno se stalo rodině, když byli naposledy v Chicagu, děkovala jsem Bohu, že Praha je v porovnání s Chicagem hotové nebe.

Vyrazili jsme na půl hodinovou cestu do Chicaga, a já jsem s napětím očekávala, kdy konečně uvidím ony sluncem ozářené budovy tohoto obrovského města.

Konečně jsem je spatřila. Slunce se odrážel od prosklených mrakodrapů a oslepovalo řidiče.  Vypadalo to, jakoby se mrakodrapy téměř nebe dotýkaly, a stačilo by pouze vyšplhat na vrchol a spatřit co se nachází za modrou nebeskou klenbou.

Auto jsme zaparkoval v předraženém podzemním parkovišti a vyrazili na prohlídku města.

Zprvu jsme zašli do parku. Zde bylo nespočet hřišť  kde děti mohli vybít svou energii. Hřiště měla vždy nějaký originální téma, jako maják, pirátská loď, ale i slavný Tower Bridge nacházející se v Anglii.

Moji sourozenci si hřiště velice užívali, ale mě okouzlilo panorama města. Nádherné, díky slunci blyštivé, mrakodrapy, jenž přitahovaly me srdce a čočku mého fotoaparátu. Přestože jsem udělala nespočet snímků tohoto města, žádné z nich nevystihlo onu krásu, kterou se město pyšnilo.

Konečně, když moji sourozenci byli konečně unaveni natolik, že přestali všude běhat, jsme se šli podívat na The Bean (Cloud Gate), v překladu fazole, což vypadá přesně tak, jak se to jmenuje.

Ona '' Fazole'' se nachází poblíž parku, kde jsme byli, a je vyrobena z materiálu, v němž je možno vidět vlastní odraz. Přestože jsem myslela  že tento kousek zkazí ono přenádherné panorama města, dodalo Chicagu jakési kouzlo, vypadlo to, že  'Fazole' zde byla od odjakživa, přestože byla dokončena roku 2013.

Nakonec jsme zašli do malého obchůdku, kde prodávali popcorn. Ale ne jenom tak leda jaký popcorn. Měli zde různé příchutě jako karamel s pekanovými ořechy nebo horká čokoláda. 

Byl to ten nejlepší popcorn jaký jsem kdy měla... 

Adéla Zmrzlá

Adéla Zmrzlá, Praha
studentka v USA, ročník 2018-2019

Vyzkoušejte také studium v USA s CCI

Poslední příspěvky

19. 04. 2019 Americká prom
04. 03. 2019 ACT test v USA zdarma
01. 02. 2019 Homecoming
31. 01. 2019 Druhý semestr
31. 12. 2018 Vánoce v Chicagu II
31. 12. 2018 Chicago a Vánoce