Studium na střední škole ve Velké Británii – A Level

Dorset a Lincolnshire

usa

Dorset

 • Velká škola (2500 studentů); z toho 5 % zahraniční studenti
 • Škola přímo u moře, možnost vodních sportů + další sportovní aktivity v rámci školy (fotbal, tenis, volejbal, atp.)
 • ESL výuka pro zahraniční studenty součástí školního dne
 • Umístění přímo v centru menšího města
 • Možnost ubytování v hostitelské rodině i ve studentské rezidenci

Dorset je přímořské letovisko nabízí ideální studijní podmínky a zároveň i trávení volného času nejenom na pláži a v moři, ale i v uličkách malebného anglického města. Škola nabízí místo cca 2 500 studentům (1200 střední škola, 700 dospělí, 400 učební obory) a úzce spolupracuje s místními univerzitami (workshopy, přednášky atp.). V rámci je školy je možné se zapsat do několika sportovních aktivit (fotbal, tenis, vodní sporty, volejbal, různé jazykové kroužky, atd. - informace dle aktuální nabídky, která se mění každý rok). Součástí komplexu školy je několik sportovišť, hřišť, počítačové laboratoře, knihovny, restaurace, kavárny a mnoho dalšího.

Student si již v době přihlášky vybírá 4 hlavní předměty (hodina má 90 min), pro ty, kteří si nejsou jistí svojí angličtinou je připravena navíc každodenní výuka angličtiny (ESL).

Ubytování je zajištěno v pečlivě vybraných hostitelských rodinách (polopenze po-pá, plná penze o víkendech), případně je možné využít i studentské residence (2lůžkové pokoje, sociální zařízení + kuchyňka na patře, jídelna k dispozici po-pá).

Cena programu: od 7 590GBP/rok

Cena zahrnuje školné, ubytování dle výběru, administrační poplatky, asistenci místní koordinátorky 24/7 + vysílající organizace, popříletové setkání, E-learning program po celou dobu pobytu

Lincolnshire

 • Pouze 2,5h na sever od Londýna na východním pobřeží
 • Velká škola (6 000 studentů), z toho cca 200 mezinárodních studentů z více než 20 zemí
 • Velice kvalitně a bohatě vybavená škola – skvělá sportoviště (bazén, posilovny, tenisová hřiště, atd.), nově vybudované laboratoře a počítačové učebny, knihovny, atd.
 • Možnost zapojit se do různorodých sportovních klubů-tenis, volejbal, squash, fotbal, kriket, hokej, fotbal atp.
 • Velice široká nabídka předmětů mimo běžné předměty– např. filmová studia, ekonomie, psychologie, sociologie, statistika…(přesný výčet a rozvrh dodáme na vyžádání)
 • ESL hodiny pro všechny zahraniční studenty
 • Ubytování v hostitelské rodině nebo ve studentské rezidenci

Lincolnshire je oblast vzdálená cca 2,5 h od Londýna, škola se nachází uprostřed menšího města – Bostonu. Tato škola byla založena v roce 1964, má velice dobrou pověst a byla i několikrát oceněna British Council za podporu a výuku mezinárodních studentů. Škola nabízí velice širokou nabídku předmětů včetně ne zcela typických středoškolských hodin - filmová studia, ekonomie, psychologie, sociologie, statistika…..(přesný výčet a rozvrh dodáme na vyžádání). Komplex školy zahrnuje i rozsáhlá sportoviště (bazén, posilovny, tenisová hřiště, hřiště na fotbal a baseball, squashové kurty, …..) a zároveň i škola provozuje několik sportů v odpoledních hodinách jako kroužek (hokej, tenis, volejbal, squash, nohejbal, fotbal, kriket, …….). Součástí školního campusu jsou samozřejmostí i jídelny, kavárny, restaurace, knihovna a spoustu dalších prostor pro studijní, kulturní a sportovní program. Škola zajišťuje pro své studenty pravidelné výlety na zajímavá místa v okolí, různé workshopy a přednášky.

Student si již v době přihlášky vybírá 4 hlavní předměty (hodina má 90 min), pro ty, kteří si nejsou jistí svojí angličtinou je připravena navíc každodenní výuka angličtiny (ESL).

Ubytování je zajištěno v pečlivě vybraných hostitelských rodinách (polopenze po-pá, plná penze o víkendech), případně je možné využít i studentské residence (2lůžkové pokoje, sociální zařízení + kuchyňka na patře, jídelna k dispozici po-pá).

Cena programu od 7 590 GBP

 

Zaujala Vás možnost studia v zahraničí, ale zvolili byste radši Spojené státy americké?
Přečtěte si informace o studiu v USA.

Nezávazně přihlásitPřihláška ke studiu ve VB – A Level

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, zakladatelkou CCI

konzultace zdarma
Jarní lyžování

Jarní lyžování

S rapidně rostoucími teplotami ve městě taje poslední sníh. Za slunných dnů teplota stoupá ke 20°C, občas i k 25. Květnové počasí je velice nevyzpytatelné, jeden den můžete chodit venku v tričku a kraťasech a druhý den prš… celý příspěvek

Senior trip

Senior trip

Přátelé, dnešním dnem jsem ukončila školní docházku na Americké střední škole. Ve čtvrtek 6. 5. 2021 byl náš poslední den VE ŠKOLE. To je tak nepochopitelný, ono už je vážně konec. Poslední oběd. A ještě, tento den jsme mě… celý příspěvek