Stipendium na roční studium střední školy v USA

Camp Center International v zastoupení paní Jany Rule vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní středoškolský pobyt v USA na školní rok 2024-2025. UKONČENO!!!

 

První výhercem letošního stipendia se stává Adam Valečka - gratulujeme!

Na další výsledky netrpělivě čekáme!

Sledujte naše stránky, zda v průběhu léta vyhlásíme nové termíny a podmínky pro stipendium na rok 2025 - 2026.

 

Výběrové řízení na stipendium na střední školu v USA na školní rok 2024-2025 se bude konat v neděli 21.1.2024 od10h v Hradci Králové!

Výherci předchozího výběrového řízení na stipendium na středoškolské studium v USA na školní rok 2023-2024 se staly Anna Vondroušová, Kristýna Hrabovská a Jasmína Krejčí! Gratulujeme!

Co vše obsahuje stipendium na střední školu v USA

Vítěz stipendia získá:

Student si hradí kapesné, zdravotní pojištění a náklady na vízum na americké ambasádě v Praze.

Vybraný student bude žít po celou dobu středoškolského studia v americké hostitelské rodině a plně se zapojí do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jeho ročníku na střední škole v ČR.

Hodnota stipendijního programu je cca 300 000 Kč!

Co musí student – uchazeč o stipendium na střední školu v USA splňovat?

 • datum narození 1. 3. 2006 – 1. 8. 2009
 • dostatečná znalost anglického jazyka – test a pohovor
 • poslední 3 roky na vysvědčení z anglického jazyka nejhůře za 2
 • průměr celkového vysvědčení maximálně 2,0 za poslední 3 roky
 • poslední 3 roky na vysvědčení z jakéhokoliv předmětu maximálně za 3

Podmínky jsou splněny? Co dál

 • Vyplnit přihlášku ke stipendiu v USA.
 • Připravit si scan vysvědčení za poslední 3 roky.
 • spočítat celkový průměr z konečných vysvědčení za poslední 3 roky
 • Napsat esej v anglickém jazyce (maximum je 400 slov) na téma: „Proč chci studovat rok na střední škole v USA“.
 • Připravit si 90s video a představit se na něm v anglickém jazyce (kreativitě se meze nekladou!)

Po vyplnění a odeslání přihlášky přijdou studentovi na e-mail instrukce kam zaslat potřebné dokumenty a číslo účtu pro rezervační poplatek.

 • Zaplatit poplatek za účast na výběrovém řízení 1900 Kč (pro rezervaci místa v řízení je nutné uhradit nevratnou zálohu 500 Kč na bankovní účet 1605456603/5500), tato částka může být odečtena z jakékoliv aktivity, kterou CCI ČR pořádá. Zbývající část poplatku se hradí hotově na místě.

Jak probíhá samotné výběrové řízení

V den výběrového řízení se student (vítáni jsou i rodiče!) zúčastní informační schůzky, kde je seznámem s detaily programu, napíše si test a vyplní dotazník. Délka trvání cca 3h. 

Co se děje po výběrovém řízení

Z celkového počtu studentů vyhrává 1 student (v průběhu září je možné, že počet studentů stoupne na 2), který získá roční studium na střední školu v USA zcela zdarma. Výherce vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, pohovorů, vysvědčení a eseje. Studenti získají řádnou smlouvu na roční středoškolský pobyt do USA.

Jaká je moje šance na získání stipendia?

Šance je opravdu vysoká! Na středoškolské stipendium do USA se hlásí cca 70 studentů z ČR, to je určitě slušná šance získat stipendium v hodnotě cca 300 000 Kč. Algoritmus bodů je postaven tak, aby byl spravedlivý pro všechny stejně, jak pro studenty v nižším ročníku, tak pro studenty starší. Pokud máte zájem a stále ještě váháte, rádi Vám zašleme kontakty na výherce minulých let.

Po získání stipendia

Stipendijní školní rok trvá cca 10 měsíců. Začátek je vždy v srpnu a návrat do ČR je koncem června následujícího roku. Student po celou dobu studia bydlí a stravuje se v americké hostitelské rodině a současně studuje na americké High School.

Po skončení studijního pobytu může student po svolení rodičů, a až do ukončení platnosti víza, ještě několik týdnů cestovat po USA nebo navštívit přátele.

Proč stipendium na střední školu děláme?

Náš cíl je umožnit motivovaným a talentovaným studentům odletět do USA zcela zdarma.

Dalším cílem je šíření osvěty u studentů v ČR o středoškolském programu v USA a zvýšení jejich motivace ke studiu a poznávání jiných kultur. Již od roku 2009 se nám daří poslat jednoho studenta na střední školu do USA zcela zdarma, od roku 2020 to jsou studenti 2. V letošním roce jsme navíc udělili ještě jedno 50% stipendium. Celkem tedy letos stipendia v celkové částce cca 750tis. Kč.

Vážím si každého studenta, který se nebál a zkusil bojovat sám za sebe a šel na výběrové řízení. Tak neváhejte a přijďte taky, ráda Vás uvidím. Jana Rule, CCI

Více informací o zahraničních stipendiích

Středoškolské studium v USA se Vás již z nějakého důvodu netýká a chtěli byste se dozvědět více informací o možnostech získání stipendia na studium v zahraničí? Připravili jsme pro Vás podrobné informace zde: Stipendium na studium v zahraničí

Nezávazně přihlásitZískejte stipendium na studium v USA
5,00 12 Stipendium na roční studium střední školy v USA

Diskuze, hodnocení a zkušenosti

Tereza Lepová | 12.10.2023
Jana Pálová | 25.08.2021
Jakozto stipendistka, bych vam vsem chtela rict..Jdete do toho! Za zkousku nic nedate a kdyz uz by jste se meli vydat pres pul sveta a ocean, tak CCI muzete stoprocentne duverovat. Neni to jen na rok. Je to na cely zivot.
Kristyna | 14.09.2018
Milena Böhmová | 13.09.2018Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Havajské rodeo

Havajské rodeo

Uplynuly další dva týdny a jarní sportovní sezóna je už v plném proudu. celý příspěvek

Troška sebereflexe

Troška sebereflexe

Měsíc únor se nesl v duchu přátelství a rodiny, zabydlení se do relativně nového prostředí a nových šancí sdílet svojí kulturu. Taky to pro mě byl čas reflexe na celý pobyt a sebe samotnou a tuhle stránku s vámi tady chci … celý příspěvek