Stipendium na roční studium střední školy v USA

Camp Center International v zastoupení paní Jany Rule vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní středoškolský pobyt v USA na školní rok 2020-2021

Výběrové řízení na stipendium na střední školu v USA na školní rok 2020-2021 se uskuteční v neděli 26. 1. 2020 od 13 h v Hradci Králové.

Výhercem předchozího výběrového řízení na stipendium na středoškolské studium v USA na školní rok 2019 - 2020 se stal Matěj Vlček z Prahy! Gratulujeme!

Co vše obsahuje stipendium na střední školu v USA

Vítěz stipendia získá možnost studovat na střední škole v USA po dobu jednoho školního roku – 10 měsíců zcela zdarma.

Dále je studentovi uhrazena zpáteční letenka do USA, platby týkající se školy a rodiny, zdravotní pojištění po dobu programu. Student hradí kapesné a náklady na vízum na americké ambasádě v Praze.

Vybraný student bude žít po celou dobu středoškolského studia v americké hostitelské rodině a plně se zapojí do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jeho ročníku v ČR.

Hodnota stipendijního programu je cca 250 000 Kč!

Co musí student – uchazeč o stipendium na střední školu v USA splňovat?

  • Datum narození 10. 3. 2002 – 1. 8. 2005
  • Dostatečná znalost anglického jazyka – test a pohovor
  • Poslední 3 roky na vysvědčení z anglického jazyka nejhůře za 2
  • Průměr celkového vysvědčení maximálně 2,0 za poslední 3 roky
  • Poslední 3 roky na vysvědčení z jakéhokoliv předmětu maximálně za 3

Podmínky jsou splněny? Co dál

  • Vyplnit přihlášku ke stipendiu v USA.
  • Připravit si scan vysvědčení za poslední 3 roky.
  • Napsat esej v anglickém jazyce (minimum je 900 slov) na téma: „Proč chci studovat rok na střední škole v USA“.

Po vyplnění a odeslání přihlášky přijdou studentovi na e-mail instrukce kam zaslat potřebné dokumenty a číslo účtu pro rezervační poplatek.

  • Zaplatit poplatek za účast na výběrovém řízení 1500 Kč (pro rezervaci místa v řízení je nutné uhradit zálohu 500 Kč na bankovní účet 1605456603/5500), tato částka může být odečtena z jakékoliv aktivity, kterou CCI ČR pořádá.

Jak probíhá samotné výběrové řízení

V den výběrového řízení si student napíše test z anglického jazyka, bude s ním proveden pohovor a vyplní dotazník.

Co se děje po výběrovém řízení

Z celkového počtu studentů vyhrává 1 student, který získá roční studium na střední školu v USA zcela zdarma. Výherce vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, pohovorů, vysvědčení a eseje. Student získá řádnou smlouvu na roční středoškolský pobyt do USA.

Jaká je moje šance na získání stipendia?

Šance je opravdu vysoká! Na stipendium do USA se hlásí cca 50 studentů z ČR, to je určitě slušná šance získat stipendium v hodnotě cca 250 000 kč. Algoritmus bodů je postaven tak, aby byl spravedlivý pro všechny stejně, jak pro studenty v nižším ročníku tak pro studenty starší. Pokud máte zájem a stále ještě váháte, rádi Vám zašleme kontakty na výherce minulých let.

Po získání stipendia

Stipendijní školní rok trvá cca 10 měsíců. Začátek je vždy v srpnu a návrat do ČR je koncem června následujícího roku. Student po celou dobu studia bydlí a stravuje se v americké hostitelské rodině a současně studuje na americké High School.

Po skončení studijního pobytu může student po svolení rodičů, a až do ukončení platnosti víza, ještě několik týdnů cestovat po USA nebo navštívit přátele.

Proč stipendium na střední školu děláme?

Náš cíl je umožnit motivovaným a talentovaným studentům odletět do USA zcela zdarma. Dalším cílem je šíření osvěty u studentů v ČR o středoškolském programu v USA a zvýšení jejich motivace ke studiu a poznávání jiných kultur. Již 8 let se nám daří poslat jednoho studenta na střední školu zcela zdarma.

Vážím si každého studenta, který se nebál a zkusil bojovat sám za sebe a šel na výběrové řízení. Tak neváhejte a přijďte taky, ráda Vás uvidím.

Jana Rule, CCI

Nezávazně přihlásitZískejte stipendium na studium v USA
5,00 3 Stipendium na roční studium střední školy v USA

Diskuze, hodnocení a zkušenosti

Jakozto stipendistka, bych vam vsem chtela rict..Jdete do toho! Za zkousku nic nedate a kdyz uz by jste se meli vydat pres pul sveta a ocean, tak CCI muzete stoprocentne duverovat. Neni to jen na rok. Je to na cely zivot.
Kristyna | 14. 9. 2018
Milena Böhmová | 13. 9. 2018Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, zakladatelkou CCI

konzultace zdarma
Vánoce v Americe

Vánoce v Americe

Konečně to bylo tady; konec semestru a začátek vánočních prázdnin. Byl to pro mě nezvyk, že mi končilo pololetí už v prosinci, ale tady v Georgii začíná školní rok v srpnu a končí v květnu, takže konec semestru vychází na … celý příspěvek

Silvestr a návrat do školy

Silvestr a návrat do školy

Vánoce byly fajn, nedělali jsme žádné tradice, dárky se otevřely 25. ráno a 26. jsme odjeli do Oklahomy za příbuznými. Vyrazili jsme ráno, udělali pár zastávek a když jsme přijeli do apartmánu, už byla tma. Přišli na návšt… celý příspěvek