Stipendium na roční studium střední školy v USA

Camp Center International v zastoupení paní Jany Rule vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní středoškolský pobyt v USA na školní rok 2020-2021

Výběrové řízení na stipendium na střední školu v USA na školní rok 2021-2022 se uskuteční v neděli 20. 9. 2020 od 13 h v Hradci Králové.

Výhercem předchozího výběrového řízení na stipendium na středoškolské studium v USA na školní rok 2020 - 2021 se stala Prajslerová Lucie z Hradce Králové! Gratulujeme!

Co vše obsahuje stipendium na střední školu v USA

Vítěz stipendia získá:

Student si hradí kapesné a náklady na vízum na americké ambasádě v Praze.

Vybraný student bude žít po celou dobu středoškolského studia v americké hostitelské rodině a plně se zapojí do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jeho ročníku na střední škole v ČR.

Hodnota stipendijního programu je cca 250 000 Kč!

Co musí student – uchazeč o stipendium na střední školu v USA splňovat?

  • datum narození 1. 3. 2003 – 20. 8. 2006
  • dostatečná znalost anglického jazyka – test a pohovor
  • poslední 3 roky na vysvědčení z anglického jazyka nejhůře za 2
  • průměr celkového vysvědčení maximálně 2,0 za poslední 3 roky
  • poslední 3 roky na vysvědčení z jakéhokoliv předmětu maximálně za 3

Podmínky jsou splněny? Co dál

  • Vyplnit přihlášku ke stipendiu v USA.
  • Připravit si scan vysvědčení za poslední 3 roky.
  • Napsat esej v anglickém jazyce (minimum je 900 slov) na téma: „Proč chci studovat rok na střední škole v USA“.

Po vyplnění a odeslání přihlášky přijdou studentovi na e-mail instrukce kam zaslat potřebné dokumenty a číslo účtu pro rezervační poplatek.

  • Zaplatit poplatek za účast na výběrovém řízení 1500 Kč (pro rezervaci místa v řízení je nutné uhradit nevratnou zálohu 500 Kč na bankovní účet 1605456603/5500), tato částka může být odečtena z jakékoliv aktivity, kterou CCI ČR pořádá.

Jak probíhá samotné výběrové řízení

V den výběrového řízení si student napíše test z anglického jazyka, bude s ním proveden pohovor a vyplní dotazník.

Co se děje po výběrovém řízení

Z celkového počtu studentů vyhrává 1 student, který získá roční studium na střední školu v USA zcela zdarma. Výherce vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, pohovorů, vysvědčení a eseje. Student získá řádnou smlouvu na roční středoškolský pobyt do USA.

Jaká je moje šance na získání stipendia?

Šance je opravdu vysoká! Na středoškolské stipendium do USA se hlásí cca 50 studentů z ČR, to je určitě slušná šance získat stipendium v hodnotě cca 250 000 Kč. Algoritmus bodů je postaven tak, aby byl spravedlivý pro všechny stejně, jak pro studenty v nižším ročníku, tak pro studenty starší. Pokud máte zájem a stále ještě váháte, rádi Vám zašleme kontakty na výherce minulých let.

Po získání stipendia

Stipendijní školní rok trvá cca 10 měsíců. Začátek je vždy v srpnu a návrat do ČR je koncem června následujícího roku. Student po celou dobu studia bydlí a stravuje se v americké hostitelské rodině a současně studuje na americké High School.

Po skončení studijního pobytu může student po svolení rodičů, a až do ukončení platnosti víza, ještě několik týdnů cestovat po USA nebo navštívit přátele.

Proč stipendium na střední školu děláme?

Náš cíl je umožnit motivovaným a talentovaným studentům odletět do USA zcela zdarma.

Dalším cílem je šíření osvěty u studentů v ČR o středoškolském programu v USA a zvýšení jejich motivace ke studiu a poznávání jiných kultur. Již 8 let se nám daří poslat jednoho studenta na střední školu zcela zdarma.

Vážím si každého studenta, který se nebál a zkusil bojovat sám za sebe a šel na výběrové řízení. Tak neváhejte a přijďte taky, ráda Vás uvidím. Jana Rule, CCI

Více informací o zahraničních stipendiích

Středoškolské studium v USA se Vás již z nějakého důvodu netýká a chtěli byste se dozvědět více informací o možnostech získání stipendia na studium v zahraničí? Připravili jsme pro Vás podrobné informace zde: Stipendium na studium v zahraničí

Nezávazně přihlásitZískejte stipendium na studium v USA
5,00 5 Stipendium na roční studium střední školy v USA

Diskuze, hodnocení a zkušenosti

Jakozto stipendistka, bych vam vsem chtela rict..Jdete do toho! Za zkousku nic nedate a kdyz uz by jste se meli vydat pres pul sveta a ocean, tak CCI muzete stoprocentne duverovat. Neni to jen na rok. Je to na cely zivot.
Kristyna | 14. 9. 2018
Milena Böhmová | 13. 9. 2018Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, zakladatelkou CCI

konzultace zdarma
Překvapení v USA

Překvapení v USA

Dámy a pánové, nevím jaká překvapení jste zažili za poslední týden vy, ale myslím si, že to co se stalo tady byla jedna z největších a hlavně nečekaných věcí, které si budu navždy pamatovat. celý příspěvek

Výlet na kánoe

Výlet na kánoe

V pátek odpoledne jsme se jeli podívat na místní aljašský veletrh. Vidět jste tu mohli různé domácí výrobky, místní pokrmy, a především aljašskou zeleninu. (V letních měsících je zde mnohem delší den než noc, rostliny tedy… celý příspěvek