Stipendium na roční studium střední školy v USA

Camp Center International v zastoupení paní Jany Rule vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní středoškolský pobyt v USA na školní rok 2025-2026!

 

Výběrové řízení na stipendium na střední školu v USA na školní rok 2025-2026 se bude konat v neděli 22.9.2024 od 10h v Hradci Králové!

 

Co vše obsahuje stipendium na střední školu v USA

Vítěz stipendia získá:

Student si hradí kapesné, zdravotní pojištění a náklady na vízum na americké ambasádě v Praze.

Vybraný student bude žít po celou dobu středoškolského studia v americké hostitelské rodině a plně se zapojí do školní docházky na střední škole v USA, která odpovídá jeho ročníku na střední škole v ČR.

Hodnota stipendijního programu je cca 350 000 Kč!

Co musí student – uchazeč o stipendium na střední školu v USA splňovat?

 • datum narození 1. 3. 2007 – 1. 8. 2010
 • dostatečná znalost anglického jazyka – test a pohovor
 • poslední 3 roky na vysvědčení z anglického jazyka nejhůře za 2
 • průměr celkového vysvědčení maximálně 2,0 za poslední 3 roky
 • poslední 3 roky na vysvědčení z jakéhokoliv předmětu maximálně za 3
 • může se zúčastnit výběrového řízení 1x ve školním roce

Podmínky jsou splněny? Co dál

 • Vyplnit přihlášku ke stipendiu v USA.
 • Připravit si scan vysvědčení za poslední 3 roky.
 • připravit si scan vysvědčení za poslední 3 roky (jedno pdf)
 • spočítat celkový průměr z konečných vysvědčení za poslední 3 roky
 • napsat esej v anglickém jazyce (maximum je 400 slov) na téma: „Proč chci studovat rok na střední škole v USA“.
 • připravit si 90s video a představit se na něm v anglickém jazyce (kreativitě se meze nekladou!)

Po vyplnění a odeslání přihlášky přijdou studentovi na e-mail instrukce kam zaslat potřebné dokumenty a číslo účtu pro rezervační poplatek.

 • Zaplatit poplatek za účast na výběrovém řízení 1900 Kč (pro rezervaci místa v řízení je nutné uhradit nevratnou zálohu 500 Kč na bankovní účet 1605456603/5500), tato částka může být odečtena z jakékoliv aktivity, kterou CCI ČR pořádá. Zbývající část poplatku se hradí hotově na místě.

Jak probíhá samotné výběrové řízení

V den výběrového řízení se student (vítáni jsou i rodiče!) zúčastní informační schůzky, kde je seznámem s detaily programu, napíše si test a vyplní dotazník. Délka trvání cca 3h. 

Co se děje po výběrovém řízení

Z celkového počtu studentů vyhrává 1 student (v průběhu září je možné, že počet studentů stoupne i na 3 jako v minulých letech, podmínky pro další stipendia stále vyjednávám), který získá roční studium na střední školu v USA zcela zdarma. Výherce vybírá vždy americká strana na základě výsledků testů, pohovorů, vysvědčení a eseje. Studenti získají řádnou smlouvu na roční středoškolský pobyt do USA.

Jaká je moje šance na získání stipendia?

Šance je opravdu vysoká! Na středoškolské stipendium do USA se hlásí cca 70 studentů z ČR, to je určitě slušná šance získat stipendium v hodnotě cca 350 000 Kč. Algoritmus bodů je postaven tak, aby byl spravedlivý pro všechny stejně, jak pro studenty v nižším ročníku, tak pro studenty starší. Pokud máte zájem a stále ještě váháte, rádi Vám zašleme kontakty na výherce minulých let.

Po získání stipendia

Stipendijní školní rok trvá cca 10 měsíců. Začátek je vždy v srpnu a návrat do ČR je koncem června následujícího roku. Student po celou dobu studia bydlí a stravuje se v americké hostitelské rodině a současně studuje na americké High School.

Po skončení studijního pobytu může student po svolení rodičů, a až do ukončení platnosti víza, ještě několik týdnů cestovat po USA nebo navštívit přátele.

Proč stipendium na střední školu děláme?

Náš cíl je umožnit motivovaným a talentovaným studentům odletět do USA zcela zdarma.

Dalším cílem je šíření osvěty u studentů v ČR o středoškolském programu v USA a zvýšení jejich motivace ke studiu a poznávání jiných kultur. Již od roku 2009 se nám daří poslat jednoho studenta na střední školu do USA zcela zdarma, od roku 2020 to jsou studenti 2. V letošním roce jsme navíc udělili ještě jedno 50% stipendium. Celkem tedy letos stipendia v celkové částce cca 750tis. Kč.

Vážím si každého studenta, který se nebál a zkusil bojovat sám za sebe a šel na výběrové řízení. Tak neváhejte a přijďte taky, ráda Vás uvidím. Jana Rule, CCI

Více informací o zahraničních stipendiích

Středoškolské studium v USA se Vás již z nějakého důvodu netýká a chtěli byste se dozvědět více informací o možnostech získání stipendia na studium v zahraničí? Připravili jsme pro Vás podrobné informace zde: Stipendium na studium v zahraničí

 

Prvním výhercem stipendia 2024-2025 se stává Eliška Zdražilová z Rusavy.

Druhým výhercem stipendia 2024-2025 se stává Valečka Adam z Prahy.

Třetím výhercem 50% stipendia 2024-2025 se stává Linda Synovcová z Prahy.

Nezávazně přihlásitZískejte stipendium na studium v USA
5,00 12 Stipendium na roční studium střední školy v USA

Diskuze, hodnocení a zkušenosti

Tereza Lepová | 12.10.2023
Jana Pálová | 25.08.2021
Jakozto stipendistka, bych vam vsem chtela rict..Jdete do toho! Za zkousku nic nedate a kdyz uz by jste se meli vydat pres pul sveta a ocean, tak CCI muzete stoprocentne duverovat. Neni to jen na rok. Je to na cely zivot.
Kristyna | 14.09.2018
Milena Böhmová | 13.09.2018Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Prom a jiné květnové záležitosti

Prom a jiné květnové záležitosti

Můj pobyt se chýlí ke konci a do odletu mám necelé tři týdny. Proto jsem měsíc květen chtěla s Rae naplnit spoustou dobrodružství a zážitků, které si budu moct odnést s sebou, až přijde čas rozloučit se. celý příspěvek

Academics

Academics

Ahojky všichni a vítejte po docela dlouhé době u mého blogísku! Dneska bych se s vámi ráda podělila o regional a state meets, na kterých jsem byla. Také si dnes povíme více o tom, jaký je konec školního roku v USA, AP test… celý příspěvek