Podzimní dekorace v USA

Ahojte! Počasí už se nám tady každým dnem ochlazuje a s tím přichází nové každoroční období. Pestrobarevný PODZIM!

Někdo se na něj těší, jiní zase prožívají podzimní deprese. Já jsem většinou bývala ten druhý typ, kdy jsem měla na podzim špatnou náladu a nevěděla jsem co s tím. Když celé dny prší, tak jediné řešení, které vás napadne je ležet u netflixu a zkouknout několik epizod oblíbeného seriálu. Samozřejmě, taky jsem tím příkladem. I když se musím přiznat, že tady v Americe na to vůbec nemám čas. Přes týden jsem pořád ve škole, odpoledne máme většinou tréninky nebo „concessions“ a večer už mi zbývá tak akorát na povinnosti do školy. Každopádně minulou neděli pršelo, byla zima a celé odpoledne jsme byli doma. Takže plán byl jasný - movie day! Taeler udělala popcorn, já jsem si s holkami uvařila horkou čokoládu, vzaly jsme si teplé deky a posadily se k televizi. Pustily jsme si nový film na netflixu „Enola Holmes“, kde v hlavní roli hraje Millie Bobby Brown ze seriálu Stranger things. Pokud jste ještě neviděli, doporučuji se podívat!

Naše podzimní výzdoba

Moje mamka nikdy nepreferovala podzimní výzdobu. Možná nějaké malé okrasné listy nebo věnec. A to je vše. Já jsem tím byla jako malá posedlá a vyráběla jsem si všemožné blbosti. Pamatuju si, jak jsem sbírala klacky, které jsem svázala jako podstavec. Nahoru jsem lepila kaštany a žaludy. Občas jsem přidala i malou šišku nebo barevné listy. Chtěla jsem si to vzít do pokoje, ale to mi mamka nedovolila. Takové věci přece domů nepatří. Stejně jsem si tam něco nanosila, protože mi bylo líto to vyhodit. 

S rostoucím věkem jsem to přestala řešit. A možná to byla chyba, protože mít alespoň základní výzdobu, svíčky, oblíbené kousky v šatníku má pro náladu velký vliv. Letos jsem si bohužel nemohla přivést nic, co by mělo s podzimem společného, takže většinu věcí budu ještě shánět. Tady v Americe mají skvělé second handy. Oblečení vypadá jako nové a je stále kvalitní. Jeden z nejznámějších online obchodů je Amazon, kde seženete doslova úplně všechno!

Taeler je posedlá všemožnou dekorací, tak jsem jí překvapila malým dárkem.:)

V Kansasu je to stejné jako u nás. Čtyři roční období. V létě tropy, v zimě sníh. Možná jen teplotně je trochu odlišné. Všimla jsem si totiž jedné věci. Většinou na podzim přichází „Indian summer“ = babí léto. Ráno mrzneme a přes den je příjemně. Tady se teplota od ranních a poledních moc nemění. Spíš mám problém ve škole, kde je snad nejchladněji. Blbá klimatizace je na každém rohu. Přestože venku je 25 stupňů, uvnitř člověk klepe zimou. Američané jsou na to zvyklí. Všude používají led a miluji zmražené polotovary. Jooo tak na to si stále nemůžu zvyknout.

A teď přichází moje oblíbená část. Americké sladkosti a dobrůtky! Tentokrát jsem vyzkoušela „Pumpkin Cinnamon Rolls“. Určitě někteří znáte. I když původ je ze Švédska, všichni to tady zbožňují. A já se jim nedivím. Už minimálně třikrát jsme to měli na snídani. Mňam!

Miluju jídlo a taky mi dělá úsměv na tváři, když můžu někomu udělat radost. Nedávno jsem se jich ptala, jestli znají dýňovou polévku. Odpověď jsem tušila správně. NEZNAJÍ, ale mají nespočet dýni všude možně. Ráno mi mamka poslala fotku dýňové polévky, a proto jsem jí musela taky udělat! Blížil se večer a já jsem opět nastoupila do kuchyně. Recept je velmi snadný a celé to zabralo maximálně 30 minut. Šéfkuchař Týna:

Potřebujeme: Jednu dýni, cibuli, olej, sůl, pepř a vodu

Nakrájenou cibuli osmažíme na oleji, po chvíli přidáme nakrájenou dýni na kousky a podusíme. Zhruba po 10 minutách přidáme vodu a vaříme, dokud dýně nezměkne. Následně rozmixujeme, dochutíme a můžeme servírovat! Malá inspirace na podzimní pochoutku. Není zač a dobrou chuť!:)

Dýňová polévka:)

Můj blog: www.exchangestudent.cz

(Zde najdete více článku ve kterých popisuju můj život a studium v Americe.) 

Kristýna Šnyrychová

Kristýna Šnyrychová, Kopřivnice
studentka v USA, Kansas, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

12. 05. 2021 Senior trip
10. 05. 2021 Naše první dovolená
21. 04. 2021 PROM
24. 03. 2021 Lyžování v Coloradu