Náš Homecoming!

Přišel náš velmi očekáváný týden – SPIRIT WEEK, kdy byl každý den nějakým způsobem výjimečný. Od pondělí až do pátku jsme chodili v kostýmech. Kromě toho se ale nic nezměnilo. Teda kromě posledního dne v týdnu. V pátek 18.9.2020 se u nás na škole konal HOMECOMING!

Celý den se nesl ve smyslu poznávání nových věcí. Nový zážitek, nová zkušenost.

Ráno jsem na sebe opět hodila uniformu a šla jsem na snídáni. Dole už čekala i Helena. Občas jí její host mamka vyhodí u nás ať nemusí čekat tak dlouho ve škole, protože bydlí sedm mílí daleko. Poté co Taeler dokončila hovor s Joem, tak mi oznámila, že dneska není povinné mít uniformu do školy. Nevěděla jsem proč, ale běžela jsem si převléct svetr a volné kalhoty, což ve finále nebyl úplně skvělý nápad.

Druhou hodinu jsme psali test z fyziky. Překvapilo mě, když mi učitel řekl, že můžu mít učebnici se vzorečky během testu. Hned nám to usnadnil. Stejně to ale pro mě nebyl jen tak leda jaký oříšek. Občas se tam totiž vyskytlo slovíčko, které bylo podstatné a já jsem dumala po tom, co by mohlo znamenat. Třeba „leap“. Jo vím, už jsem to někde slyšela, ale co to sakryš je?! Četla jsem to čtyřikrát a domýšlela jsem si, co to může být. No jenže pak už jsem to vzdala, zvedla se a šla se normálně zeptat ať mi to nějak vysvětlí. Už jsem zase viděla, jak se začíná smát. Hned na to řekl: "Jump, jump, jump." Super, díky, jdu to spočítat.

Obědem to celé odstartovalo. Venku bylo krásně, a tak jsme měli oběd na dvorku před školou. Typický americký burger a hranolky. Šestou hodinu jsme se třídou vyráběli náš BANNER na večer. Seniors inc. – class of 2021. To jsme my!

Naše třída:)

Následovalo takzvané PEP RALLY. Tady už přišel vrchol mého nechápání. Nejprve jsme měli možnost zahrát si jako holky americký fotbal. Chtěla jsem si to vyzkoušet, ale neměla jsem na to oblečení. Celkem mě to štvalo. Zbytek, co nehráli, seděli na tribuně a povzbuzovali. Hned začátkem hry mi cvaklo, že vlastně moc neznám pravidla tohoto fotbalu. V tom momentě jsem byla ráda, že sedím. Učitelé pouštěli hudbu a atmosféra se už pomalu začínala připravovat na večer.

Po hodině hraní se celá škola postavila na hřiště a čekal nás další úkol. JÓGA CHALLENGE. Ve dvojících jsme se tam různě protahovali, natahovali až jsme vypadli. Přetahování mezi třídami také nesmělo chybět. Nám bylo hned jasné, že to nevyhrajeme, protože naše třída se skládá asi ze 14 holek. Ale jen tak jsme to nevzdaly. A navíc, přišel nám pomoc pan ředitel! Stejně byl výsledek víc než jasný…

Přicházel ten šikovný moment. Svolávali nás na hřiště. Teda jenom holky z cheeru. Bailey – trenérka nám řekla ať se připravíme. Měla jsem vykulené oči a ptám se: „Na co?“ Za chvíli budete tančit „fight song“. Proč? Co? Prostě nikdo mi nic neřekl, a to jsem se jich ptala ať mi popíšou co se přesně bude konat. Všechny holky sportovně oblečené a já prosím Bailey, že si tu sestavu moc nepamatuji a jestli můžu zůstat stranou. Samozřejmě, že nemůžu. Takže jsem tam naběhla ve svetru, dlouhých kalhotách a jdete se na to. Celá škola v publiku. Přísahám na milion procent, že jsem se chtěla propadnout. Já jsem vůbec netušila, co jdeme tančit. Takový ten fakt že jsem #exchangestudent a můžu se na spoustu věcí vymluvit tady nefungoval. Stal se totiž ze mě takzvaný #confusedstudent. Mojí přátelé ví, jak moc dokážu být zmatená. Tady si to znásobte ještě tak 6x. Celou dobu jsem nevěděla, co vlastně tančíme. Nějakým strašným způsobem jsem to odtančila a bylo. Fuj. To to pěkně začíná!

Kolem šesté večer jsme se všichni znovu sešli na hřišti. My, holky jsem připravovaly pár věcí a k tomu si dodělávaly makeup. Postupně se začalo scházet víc a víc lidí. 

téma - Dodgeball

Ještě před samotným začátkem jsme během týdne mohli zvolit královnu večera. Většinou se volí i král, a jelikož my ve třídě nemáme kluky, tak zvítězila pouze královna. Školní kapela už byla taktéž nachystaná a právě začíná náš oficiální večerní HOMECOMING! Tradičně na začátku každé hry hraje americká hymna. My stojíme na dráze otočení směrem k americké vlajce, posloucháme a vnímáme daný moment. Následuje zahájení a představení obou týmu. Já prostě úplně zbožňuju tu atmosféru pátečních večeru. Vždycky máme pozitivní náladu. Dneska jsem poprvé uvedla jeden „pokřik“. Ale nebyla jsem jediná pro koho to byla premiéra. Mallory (také cheerleader) je celkem stydlivá, takže až dneska si na to troufla poprvé. U mě je spíš problém, že někdy moc nevím co přesně říkají. Tady jsem znala slova, neznala jsem kroky. Taky případ. Celý večer uběhl celkem rychle. V průběhu hry jsme měli taneční vystoupení. Úplně první v tomto roce. Tentokrát už jsem byla v obraze a věděla jsem co budeme dělat. A taky jsem si poprvé vyzkoušela jaké to je být „flyer“! Tak o tom jsem si mohla předtím jenom snít. Byla jsem jedna ze dvou. No není to skvělý pocit?! Opravdu jsem to mohla zkusit! A povedl se. Sice ne na sto procent, ale je to tam!

momentka z našeho vystoupení

Většinou poté bývá uvnitř školy diskotéka a tančení, nicméně je dobře abnormální rok, tak se to bohužel nekonalo. Ale my jsme si tím nenechali zkazit náladu. Rozhodli jsme se velmi spontánně, že si skočíme do města pro jídlo. Problém byl ten, že bylo jedenáct večer. Nebyli jsme si jistí, zda tam mají ještě otevřeno. Rychle jsme googlili a našli jsme Taco Bell. Skvěle! Jedem! Taeler jsem se ani neptala, jen jsem jí oznámila, že se vrátím za hodinu. No jo, pak mi ale došlo, že nejsem v Česku a měla bych se jí prvně zeptat. Do třiceti sekund mi napsala „good, be careful“. Mám to hodnou americkou mámu.

Cestou jsme nabrali ještě kamaráda od Kamryn a bylo. Hudba na plné pecky, soukromá diskotéka v autě, plno jídla a pití (nealko) a nic nám nechybělo. Chtěli po mně, ať jim pustím nějakou českou písničku. V tu chvíli mě vůbec nic nenapadalo. Pak jsem si vzpomněla, že mám vlastně jeden party playlist v mobilu z naši oslavy osmnáctin. První, co na mě vyskočilo byla Dlouhá noc. No vždyť to úplně sedí k dnešnímu večeru. Celkem mě pobavilo, když mi řekli, že to je podobné španělštině. No já teda nevím.:D

s Kamryn:)

Na závěr bych chtěla jen shrnout, že i když věci někdy nejdou podle plánu, vždycky je světlo na konci tunelu. Zaleží jen na nás, jak si to užijeme. Můj první Homecoming jsem si vážně užila a už teď se těším na následující, který nás čeká v lednu!

PS: Na svém blogu jsem napsala článek o tom, jak probíhají třeba takové přípravy na Homecoming. www.exchangestudent.cz

Cheerleaders

Dance team

Kristýna Šnyrychová

Kristýna Šnyrychová, Kopřivnice
studentka v USA, Kansas, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

12. 05. 2021 Senior trip
10. 05. 2021 Naše první dovolená
21. 04. 2021 PROM
24. 03. 2021 Lyžování v Coloradu