Lyžování v Coloradu

Ahojte! Vítám vás zpátky po jarních prázdninách a tentokrát vám povím o lyžování v Americe.

Už druhý den mého pobytu v Coloradu jsme vyrazili lyžovat do místního střediska. Lyžování jsme měli pouze na dva dny, ale i tak si myslím, že to stálo za to!

Asi jako první bych vám mohla povědět, kde jsem vzala celou výbavu. Jelikož bydlím v Kansasu, kde normálně nic teplého nepotřebuji, proto jsem si z Česka nic nedovezla. Když jsem odjížděla do Colorada, bylo mi řečeno, že všechno mi tady půjčí. Celou lyžařskou výbavu včetně oblečení. Koupila jsem si jediné teplé rukavice. Teta Kakoš mi půjčila její červené kalhoty, bundu jsem si vyžádala od sousedů a staré lyže, tyčky a helmu měl strejda. Pro upřesnění, sousedi jsou také češi, a dokonce paní Alenka chodila na stejný gympl u nás v Příboře! 

Druhý den jsme šli společně s českými sousedy lyžovat. Já, strejda, Alenka a Jára. Už jsou takový starší pár, ale energie mají pořád dost. Možná si říkáte, to musí být nuda, když jsem jenom se starší generaci. Taky jsem to měla zafixované. ALE, pokud si vybavíte typické prarodiče a jejich vtípky, občas se zasmějeme. Ještě jak mluví tou valašskou češtinou, tak to mě podrž. Já jsem málem spadla z lanovky, jak začali mluvit. Budeme lécat. Co, že to budeme dělat? A nejlepší je česká angličtina. Jsem nad tím příliš nepřemýšlela, ale když čech bydlí přes půlku života v zahraničí, ono už se nemluví JENOM česky. Příklad, vem si ten jacket, odlep stickers z jablka, dáme si lunch? A tak to jede pořád:D 

Jejich sjezdovky jsou značené trošku jinak. U nás to známe jako modrá, červená a černá. Kromě té nejobtížnější je to zpřeházené. Nejlehčí – zelená, obtížnější – modrá a pokročilá – černá. 

Malý bonus nakonec. Nebo spíš fun fact. Poslední den každé sezóny tady v Mount Crested Butte mají takovou zvláštní tradici. Prý mají povoleno jezdit nahý. Jakože úplně. A strejda mi řekl, že každý třicátý se svleče a splní to. Nejprve jsem si říkala, že to je nějaký kec, ale když mi to potvrdili i další lidi, tak asi ne. Takže hustý… jezdit s holým zadkem, to musí pěkně štípat.

výhled

fronta na vlek

Kristýna Šnyrychová

Kristýna Šnyrychová, Kopřivnice
studentka v USA, Kansas, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

12. 05. 2021 Senior trip
10. 05. 2021 Naše první dovolená
21. 04. 2021 PROM
24. 03. 2021 Lyžování v Coloradu