Spring break & TMSCA State meet

Howdy všichni! vítejte zpátky u dalšího blogísku z Texasu. Dneska se s vámi podělím o svoji spring break a o výlet do San Antonia na celkem prestižní science state meet.

(blog jsem napsala 2 týdny zpátky:)

Začnu hezky chronologicky se svými jarními prázdniny, které jsem měla od 8.3 do 17.3. 2024. Mým cílem bylo zaplnit si prázdniny, jak to jen šlo, abych se nenudila, a to se mi myslím povedlo. S hostitelkou rodinkou jsme jeli na 3 dny campovat do Palo Duro Canyon, měla jsem dvě track meets a k tomu practices skoro celý týden. Navíc jsem vyrazila na campovací výlet s kamarády, navštívila Six Flags a přežila session ledního bruslení;). Rozepisovat se tu o všem by bylo strašně na dlouho, tak jen o campování:

Campování s kamarády byla kopa legrace. Společně (převážně já lol) jsme postavili stany, koupali se v místní řece, vyráběli náramky. Večer jsme rozdělali oheň a opekli s’mores a hot dogy (+ jsme si o půlnoci na ohýnku osmahli vajíčka a slaninu). Ráno jsme pak všichni zhltli čerstvé breakfast burritos;) Celé campování bylo strašně fajn a čas strávený v přírodě jsem si strašně moc užila. Skoro celou dobu jsme byli bez signálu, ale vlastně to nikomu z nás nevadilo, místo toho jsme radši dělali blbiny nebo si povídali.

camp

Campovací (spíš glampovací) partička

glamp

Na americké snídaně si pořád ještě zvykám, ale breakfast burritos, připravené na ohýnku, neměly chybu.

Další týden mě čekala zase škola:( A taky přípravy na velké academics meet v San Antoniu! V San Antoniu se každý rok koná tzv. Texas Math and Science Coaches Association State meet, jedná se o math a science soutěže, kam se sjíždí jen ty nejlepší týmy. Test je klasického UIL science formátu, ale mnohonásobně těžší. Naši učitelé fyziky a matiky se rozhodli, že náš math a science team na závody vezmou (asi po 7 letech). A tak jsem se po týdnu nočního studování a 5 hodinách ve školním autobuse ocitla na jihu Texasu – v San Antoniu. San Antonio je krásné město, downtown je přizpůsobené chodcům a zdejší river walk skoro až připomíná Evropu. Navíc se zde nachází pověstné Alamo, pravděpodobně nejstarší stavení, co jsem v Texasu viděla (proti Evropě je to pořád miminko). 

river walk

Pověstná river walk, s partou a učiteli jsme se pak projeli i na lodičkách!

UTSA

Závody se konaly na americké univerzitě UTSA s moc krásným campusem

Škola nám všem dala peníze na jídlo, zaplatila hotel a vstupy do památek – Česko could never. Aneb dělat mimoškolní aktivity v USA se fakt vyplatí. Další ráno jsme se všichni přesunuli na UTSA, kde se testování konalo. Splnila jsem si tak jeden ze svých snů – a to navštívit campus americké univerzity! Nebudu lhát, test byl těžký a proti ostatním školám jsem absolutně neobstála. Nicméně to byla cenná lekce, a i když jsem byla totálně ztracená a pravděpodobně nasbírala dost negativních bodů, tak jsem si to vlastně užila. Jak doma říkáme: "Kdo nehraje, nevyhraje." Time to lock in and win the district meet next week! 

Za vše jsem naší škole a učitelům moc vděčná<33 

alamo

Já a Tarja uvnitř Alama, aneb všem jsem to tam samozřejmě hned přečetla německy.

math and science team

Math and science team:D tady už ty testy máme za sebou.

Tak to by bylo pro dnešek všechno;) Jak vidíte, opravdu se tady nenudím a škola v USA nemusí být jen šíleně jednoduchá, jak se často říká – musíte jen hledat příležitosti. A že jich v USA je! (land of opportunity fr). Užívejte (konečně) jaro, já jdu do hajan.

Mějte se fanfárově,

Kačí<3

Kateřina Partlová

Kateřina Partlová, Beroun
studentka v USA, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

22. 05. 2024 Academics
25. 04. 2024 District meet & prom
22. 11. 2023 Ahoj, jak se daří?