Za 30 dní v USA

Ahoj, další měsíc je za námi a já přicházím s novým blogem, ve kterém se dozvíte odkud vlastně celý školní rok budu posílat své zážitky. Tento blog bude trochu delší a tak není potřeba plýtvat slovy a můžeme se na to rovnou vrhnout.

Na začátku měsíce se konala pro všechny studenty, kteří příští rok stráví v USA, předletová příprava. Jednalo se o cca 4 hodinovou přednášku, kde jsme se dozvěděli vše k celé organizaci, na co si dát při pobytu pozor a jak vlastně některé věci v USA fungují, například informace k mimoškolním aktivitám či sportům. Dále jsme byli podrobně informováni o pravidlech pobytu, pojištění a jak získat víza. Další den na nás v e-mailu čekal takový testík, jestli jsme vše správně pochopili a vše zapamatovali :).

V druhé polovině června jsem jel se školou na týdenní pobyt do Anglie. Dva dny jsme strávili v Londýně. Navštívili jsme známá místa jako Big Ben, Tower bridge, Buckingham Palace, Warner Bros. Studio a další… Bydleli jsme v malém městečku u moře, cca 2 hodiny od Londýna. Nejzáživnější ale bylo ubytování v rodinách. Ačkoliv se to nedá s rodinami v USA porovnávat, protože je za to rodina finančně ohodnocená, přístup k studentovi je proto jiný. Bylo ale fajn si už takhle dopředu pobyt v jiné rodině vyzkoušet a hlavně procvičit angličtinu.

 

 

Teď ale k věci. Vím, že tohle je asi hlavní důvod, proč si někteří tento blog otevřeli. Před odjezdem do Anglie jsem dostal od paní Rule email o tom, že v databázi naleznu informace o mém umístění. Ačkoliv to byla trochu výzva v systému najít, nemohl jsem se po tak dlouhé době dočkat až zjistím, kam to vlastně bude. Příští školní rok strávím v Coloradu, přesněji v městečku Grand Junction. O Coloradu jsem měl už povědomí, ale hned jsem si začal hledat, co vše se tam nachází, jaké tam mají teploty a jak vlastně přibližně vypadá. 

S rodinou jsem už nějakou dobu v kontaktu a dozvěděl jsem se, že mají 3 psy a jsou velmi aktivní, za což jsem velmi vděčný. Ve škole, do které budu chodit, pracuje můj nový host taťka, jako učitel. O škole toho ještě moc nevím, ale dostal jsem informaci, že se ve škole zavedl zákaz telefonů při hodinách a musí se před začátkem hodiny odevzdat. 

V tomto měsíci se toho stalo víc než hodně a jsem si jistý, že příští bude ještě nabitější. Jsem rád, že už s klidem vím, kam poletím. Toto je vše, děkuji vám za přečtení a ahoj u dalšího blogu :). 

Adam Valečka

Adam Valečka, Praha
student v USA, výherce stipendia, ročník 2024-2025

Poslední příspěvky

28. 06. 2024 Za 30 dní v USA
29. 05. 2024 Odpočet začíná