Kolik peněz a jak vysoké kapesné s sebou student potřebuje na studium v USA?

Co je kapesné

Kapesné jsou částkou peněz, kterou si studenti mohou vzít s sebou na svůj výměnný pobyt v USA, zejména pokud studují na střední škole. Tato částka peněz je určena na pokrytí osobních výdajů studenta během jeho nebo jejího pobytu v zahraničí. Záleží na konkrétní organizaci, programu a dohodě mezi studentem, jeho nebo jejími rodiči a školou, jaký bude přesný rozsah a výše kapesného.

Co všechno by mělo kapesné pokrýt?

Kapesné peníze by měly pokrýt následující náklady:

  • Osobní výdaje - To zahrnuje nákupy oblečení, obuv, hygienické potřeby a další osobní předměty, které student potřebuje během pobytu.
  • Volný čas - Studenti budou chtít trávit volný čas a výlety po USA. Kapesné peníze mohou být použity na vstupy do muzeí, návštěvy atrakcí a zážitky mimo školu.
  • Místní doprava - Pokud studenti budou potřebovat cestovat po městě nebo do školy, mohou kapesné peníze pokrýt náklady na jízdenky na veřejnou dopravu nebo na jako příspěvek na benzín (studenti středních škol nesmí řídit motorové vozidlo).
  • Strava - Studenti si musí si sami platit stravování ve škole, v případě, že jsou na výletě, aktivitě mimo domov atp.
  • Telefon a komunikace - Kapesné může být použito na placení mobilního telefonu a internetu, aby studenti mohli zůstat v kontaktu se svými rodinami a přáteli.

Výše kapesného může být různá a závisí na mnoha faktorech, včetně regionu, ve kterém student pobývá, a dohodě s rodiči a školou. Je důležité, aby studenti a jejich rodiče měli jasné informace o tom, jaký rozpočet mají k dispozici a jak s ním hospodařit během výměnného pobytu. Osobně doporučuji částku 250 - 250 USD/měsíc, na první i poslední měsíc o něco více, jsou zde zvýšené náklady spojené se školou a akcemi v ní (zápis do sportů, výlety, graduation atp.).

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Poslední týden školy

Poslední týden školy

Howdy všichni! Vítejte u mého blogísku. Dneska bych s vámi ráda sdílela zážitky ze svého posledního týdne školy v zemi osamělé hvězdy. Ano, nevím jak, ale deset měsíců uteklo jako voda (objektivně rychleji) – a tenhle blog… celý příspěvek

Já a moje cesta do Ameriky

Já a moje cesta do Ameriky

Ahoj všichni! Jako první bych se tu ráda představila, jmenuji se Hana Trnková a budu tady dokumentovat můj exchange year. celý příspěvek