Studium na střední škole v Kanadě

Studium na střední škole v Kanadě má co nabídnout

Pokud vás láká studium v zahraničí a toužíte po nádherné přírodě, čistých městech, sportovních příležitostech a zároveň velice kvalitní výuce a aktivních hostitelských rodinách, právě Kanada nabízí ideální kombinace vašich požadavků!

Výběr lokality a zaměření dle vašich požadavků

Lokalitu a přesné umístění v této krásné zemi si zvolíte na základě vašich požadavků – aktivně se věnujete hokeji? Rádi lyžujete, propadli jste vodním sportům nebo rybaření? Toužíte po ročním pobytu pokračovat na univerzitě v zahraničí? Kanada nabízí velice kvalitní vzdělání v různorodých oblastech počínaje bilingním Quebecem – ano, můžete strávit jeden rok a přitom se naučit dva jazyky najednou! Nova Scotia a New Brunswick jsou oblasti bližší nám Evropanům a zároveň i nabízí obrovské možnosti v oblasti studia mořské biologie a chemie, vodní sporty a jachting! Manitoba a Saskatchewan jsou ojedinělé svojí divokou přírodou, malými školami a velice osobním a kamarádským přístupem. Alberta a Britská Kolumbie nabízí skvělé možnosti pro zimní sporty!

Studentovi je na základě osobní schůzky a požadavcích nabídnuto několik škol a lokalit, student na základě těchto informací provede výběr konkrétní školy a po podání přihlášky se začíná vyhledávat hostitelská rodina (případně je vyjednáno místo v internátní škole).

V nabídce máme několik specializovaných škol zaměřených na:

 • lední hokej
 • sjezdové lyžování
 • biatlon
 • krasobruslení

A specializace oborů např.:

 • hospitality
 • engineering
 • eco-studies
 • communications technology
 • web design and marketing
 • a mnoho dalšího

Pro koho je studium na střední škole v Kanadě určeno

Roční středoškolský program je určen pro studenty ve věku 15-18,5 let (možnost studia již po 9. třídě!).

Studium je možné na 5, 10 nebo i 24 měsíců. Většina škol umožňuje středoškolákům ukončit své středoškolské studium v Kanadě (diplom) a díky tomu se pak student může hlásit na vysokou školu v zahraničí.

Kde studenti bydlí

Studenti jsou umístěni do pečlivě vybraných hostitelských rodin, které podporují Vaše zájmy a chtějí, abyste je i v rámci pobytu v zahraničí nadále rozšiřovali. Samozřejmostí je i podpora týkající se dopravy na tréninky, zkoušky, závody atp.

Student je ubytován ve vlastním pokoji (koupelnu a WC sdílí s případnými sourozenci nebo dalším výměnným studentem jiné národnosti než ČR). Je důležité, aby se student snažil začlenit do chodu domácnosti a byl členem rodiny, jen tímto způsoben získá ony zkušenosti z reálného života a okusí tak atmosféru! Školní docházka a být členem dané komunity je pravidlo č. 1. Státní i soukromé školy v Kanadě jsou velice všeobecně zaměřené a umožňují studentům na výběr z mnoha mnoha předmětů (velikosti škol se velice liší – od 150 studentů po 4 000; stejně tak i nabídka předmětů je velice různorodá). Dle Vaší specifikace se již předem zvolí ta škola, která Vám bude vyhovovat – ať už výběrem předmětů nebo aktivit.

Systém výuky

Studenti mají většinou na výběr ze 5-7 předmětů (většina škol požaduje pouze 1 povinné – angličtinu; osobně doporučuji ještě matematiku-i pro ty největší odpůrce této vědy!). Zbývající předměty si student vybírá při registraci (první den ve škole) dle svých preferencí a na výběr je toho opravdu hodně:

Klasické gymnaziální předměty

 • typu biologie, chemie, fyzika
 • dějepis atd.

Ekonomické předměty

 • politologie, psychologie
 • různé světové jazyky
 • IT, web design, marketing, sociální média

Výtvarné hodiny

 • keramika, kresba, malba, šperkařství, fotografie

Hudební předměty

 • sbor, výuka na hudební nástroj, hra ve školní kapele

Sportovní aktivity

 • plavání, tenis, golf, basketbal
 • posilovna, americký fotbal, baseball
 • horolezectví, hokej, gymnastika
 • atletika, běh, lyžování

Studenti mají spíše problém si vybrat. Školy, které nabízí možnost studia pro zahraniční studenty, ať už soukromé nebo státní, mají individuálně silné stránky – některé z nich zajišťují sporty na vysoké úrovni, Ce vybavené chemické laboratoře, další nabízí rozšířenou výuku IT atp. Vše závisí na Vašem výběru!

Kolik studium v Kanadě stojí?

Studium stojí 23000 CAD

Proč studovat střední školu v zahraničí s CCI?

Zkušenosti se studiem v zahraničí má CCI již od roku 1994, od této doby máme více než 1000+ spokojených studentů (jejich reference máme také na stránkách a samozřejmostí je v případě zájmu předání kontaktů na tyto studenty a jejich rodiče). Vzhledem k rodinnému uspořádání firmy, kde pracuji pouze já a manžel, máte vždy jistotu, že se o Vás nebude starat žádný operátor nebo zaměstnanec, který může kdykoliv skončit pracovní poměr. Nemáme jasnou pracovní dobu, tudíž se nám dovoláte kdykoliv i v nočních hodinách. Velká část rodičů před odletem ráda využívá schůzek v pozdních odpoledních hodinách nebo o víkendech.

Proto pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte mne. Jana Rule

Nezávazně přihlásitPřihláška ke studiu v Kanadě

 

Možnosti studia na střední škole v dalších zemích:

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Homecoming

Homecoming

Zdravím všechny a vítám vás u dalším blogu. V tomto blogu budu mluvit o Homecoming, což byla velice zajímavá událost tohoto týdne. celý příspěvek

Výlet do Arizony

Výlet do Arizony

Zhruba před dvěma týdny jsme se s mojí americkou rodinou vydali na krátkou cestu do Arizony. Letěli jsme tam hlavně kvůli tomu, že nejstarší dcera mých hostitelský rodičů Taylor nastupovala na vysokou školu. Chtěli jsme ji… celý příspěvek