Studium na střední škole v Kanadě

Studium na střední škole v Kanadě má co nabídnout

Pokud vás láká studium v zahraničí a toužíte po nádherné přírodě, čistých městech, sportovních příležitostech a zároveň velice kvalitní výuce a aktivních hostitelských rodinách, právě Kanada nabízí ideální kombinace vašich požadavků!

Výběr lokality a zaměření dle vašich požadavků

Lokalitu a přesné umístění v této krásné zemi si zvolíte na základě vašich požadavků – aktivně se věnujete hokeji? Rádi lyžujete, propadli jste vodním sportům nebo rybaření? Toužíte po ročním pobytu pokračovat na univerzitě v zahraničí? Kanada nabízí velice kvalitní vzdělání v různorodých oblastech počínaje bilingním Quebecem – ano, můžete strávit jeden rok a přitom se naučit dva jazyky najednou! Nova Scotia a New Brunswick jsou oblasti bližší nám Evropanům a zároveň i nabízí obrovské možnosti v oblasti studia mořské biologie a chemie, vodní sporty a jachting! Manitoba a Saskatchewan jsou ojedinělé svojí divokou přírodou, malými školami a velice osobním a kamarádským přístupem. Alberta a Britská Kolumbie nabízí skvělé možnosti pro zimní sporty!

Studentovi je na základě osobní schůzky a požadavcích nabídnuto několik škol a lokalit, student na základě těchto informací provede výběr konkrétní školy a po podání přihlášky se začíná vyhledávat hostitelská rodina (případně je vyjednáno místo v internátní škole).

V nabídce máme několik specializovaných škol zaměřených na:

 • lední hokej
 • sjezdové lyžování
 • biatlon
 • krasobruslení

A specializace oborů např.:

 • hospitality
 • engineering
 • eco-studies
 • communications technology
 • web design and marketing
 • a mnoho dalšího

Pro koho je studium na střední škole v Kanadě určeno

Roční středoškolský program je určen pro studenty ve věku 15-18,5 let (možnost studia již po 9. třídě!).

Studium je možné na 5, 10 nebo i 24 měsíců. Většina škol umožňuje středoškolákům ukončit své středoškolské studium v Kanadě (diplom) a díky tomu se pak student může hlásit na vysokou školu v zahraničí.

Kde studenti bydlí

Studenti jsou umístěni do pečlivě vybraných hostitelských rodin, které podporují Vaše zájmy a chtějí, abyste je i v rámci pobytu v zahraničí nadále rozšiřovali. Samozřejmostí je i podpora týkající se dopravy na tréninky, zkoušky, závody atp.

Student je ubytován ve vlastním pokoji (koupelnu a WC sdílí s případnými sourozenci nebo dalším výměnným studentem jiné národnosti než ČR). Je důležité, aby se student snažil začlenit do chodu domácnosti a byl členem rodiny, jen tímto způsoben získá ony zkušenosti z reálného života a okusí tak atmosféru! Školní docházka a být členem dané komunity je pravidlo č. 1. Státní i soukromé školy v Kanadě jsou velice všeobecně zaměřené a umožňují studentům na výběr z mnoha mnoha předmětů (velikosti škol se velice liší – od 150 studentů po 4 000; stejně tak i nabídka předmětů je velice různorodá). Dle Vaší specifikace se již předem zvolí ta škola, která Vám bude vyhovovat – ať už výběrem předmětů nebo aktivit.

Systém výuky

Studenti mají většinou na výběr ze 5-7 předmětů (většina škol požaduje pouze 1 povinné – angličtinu; osobně doporučuji ještě matematiku-i pro ty největší odpůrce této vědy!). Zbývající předměty si student vybírá při registraci (první den ve škole) dle svých preferencí a na výběr je toho opravdu hodně:

Klasické gymnaziální předměty

 • typu biologie, chemie, fyzika
 • dějepis atd.

Ekonomické předměty

 • politologie, psychologie
 • různé světové jazyky
 • IT, web design, marketing, sociální média

Výtvarné hodiny

 • keramika, kresba, malba, šperkařství, fotografie

Hudební předměty

 • sbor, výuka na hudební nástroj, hra ve školní kapele

Sportovní aktivity

 • plavání, tenis, golf, basketbal
 • posilovna, americký fotbal, baseball
 • horolezectví, hokej, gymnastika
 • atletika, běh, lyžování

Studenti mají spíše problém si vybrat. Školy, které nabízí možnost studia pro zahraniční studenty, ať už soukromé nebo státní, mají individuálně silné stránky – některé z nich zajišťují sporty na vysoké úrovni, Ce vybavené chemické laboratoře, další nabízí rozšířenou výuku IT atp. Vše závisí na Vašem výběru!

Kolik studium v Kanadě stojí?

Studium stojí od 23000 CAD

Proč studovat střední školu v zahraničí s CCI?

Zkušenosti se studiem v zahraničí má CCI již od roku 1994, od této doby máme více než 1000+ spokojených studentů (jejich reference máme také na stránkách a samozřejmostí je v případě zájmu předání kontaktů na tyto studenty a jejich rodiče). Vzhledem k rodinnému uspořádání firmy, kde pracuji pouze já a manžel, máte vždy jistotu, že se o Vás nebude starat žádný operátor nebo zaměstnanec, který může kdykoliv skončit pracovní poměr. Nemáme jasnou pracovní dobu, tudíž se nám dovoláte kdykoliv i v nočních hodinách. Velká část rodičů před odletem ráda využívá schůzek v pozdních odpoledních hodinách nebo o víkendech.

Proto pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte mne. Jana Rule

Nezávazně přihlásitPřihláška ke studiu v Kanadě

 

Možnosti studia na střední škole v dalších zemích:

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Jarňáky

Jarňáky

Jarní prázdniny jsou za námi, v Kalifornii se sluníčko konečně probralo a přede mnou jsou poslední dva měsíce pobytu. Dneska vám tedy povím, co jsem v poslední době zažila nového. celý příspěvek

Už se to blíží…

Už se to blíží…

S rodinou i kamarády se snažím si to tu užít na maximum, už se to ale rychle chýlí ke konci… celý příspěvek