Studium na střední škole v USA – Vízum F

Studium na střední škole v USA – Vízum F

Studium v USA na míru

Pokud Vás láká studium na střední škole v USA a máte již určitou představu o případné lokalitě, škole, či preferujete studijní obor nebo sport / aktivitu, máte právě díky programu F jedinečnou příležitost vybrat si školu dle Vašich přesných požadavků.

Vyberete si školu i vaše zaměření

 

Spojené státy americké nabízejí širokou škálu ať už státních nebo soukromých středních škol. Na základě osobní schůzky a Vašich požadavků Vám nabídneme 3-5 škol včetně detailních informací týkající se předmětů na škole, nabízených kroužků a sportů, vybavenost školy (laboratoře, sportovní zázemí, počítačové učebny atd.).

Ať už hledáte školu se zaměřením na:

  • IT, techniku a jiné vědy– webový design, marketing, psychologii, přírodní vědy, inženýrství (letecké, automobilové atd.);
  • uměleckou oblast– divadlo, zpěv, hra na hudební nástroj, tanec, balet atp.;
  • nebo vysloveně sportovní akademie(tenis, hokej, americký fotbal, lyžování, volejbal, golf, kitesurfing atp.)

právě tyto školy jsou pro Vás to pravé!

Pro koho je studium určeno

usa

Roční středoškolský program je určen pro studenty ve věku 15-18,5 let (možnost studia v USA již po 9. třídě!).

Délka studia

Studium je možné na 510 nebo i 24 měsíců.

Většina škol umožňuje středoškolákům ukončit své středoškolské studium v USA (diplom) a díky tomu se pak student může hlásit na vysokou školu v zahraničí.

Kde studenti bydlí

Studenti jsou umístěni do pečlivě vybraných hostitelských rodin, které podporují Vaše zájmy a chtějí, abyste je i v USA nadále rozšiřovali. Samozřejmostí je i podpora týkající se dopravy na tréninky, zkoušky, závody atp.

Student je ubytován ve vlastním pokoji (koupelnu a WC sdílí s případnými sourozenci nebo dalším výměnným studentem jiné národnosti než ČR). Je důležité, aby se student snažil začlenit do chodu domácnosti a byl členem rodiny, jen tímto způsoben získá ony zkušenosti z reálného života v USA a okusí tak tu americkou atmosféru! Školní docházka a být členem dané komunity je pravidlo č. 1. Státní i soukromé školy v USA jsou velice všeobecně zaměřené a umožňují studentům na výběr z mnoha mnoha předmětů (velikosti škol se velice liší – od 150 studentů po 4 000; stejně tak i nabídka předmětů je velice různorodá). Dle Vaší specifikace se již předem zvolí ta škola, která Vám bude vyhovovat – ať už výběrem předmětů nebo aktivit.

Školní předměty

Studenti mají většinou na výběr ze 7 předmětů (většina škol požaduje pouze 2 povinné – angličtinu, americkou historii; osobně doporučuji ještě matematiku-i pro ty největší odpůrce této vědy!). Zbývající předměty si student vybírá při registraci (první den ve škole) dle svých preferencí.

Na výběr je toho opravdu hodně!

Přes klasické gymnaziální předměty typu:

  • biologie, chemie, fyzika, dějepis atd.
  • ekonomické předměty, politologii, psychologii
  • různé světové jazyky
  • IT, web design, marketing, sociální média…
  • výtvarné hodiny – keramika, kresba, malba, šperkařství, fotografie…
  • hudební předměty – sbor, výuka na hudební nástroj, hra ve školní kapele…
  • sportovní aktivity – plavání, tenis, golf, basketbal, posilovna, americký fotbal, baseball, horolezectví, hokej, gymnastika, atletika, běh, lyžování…

Studenti mají spíše problém si vybrat. Školy, které nabízí možnost studia v rámci víza F ať už soukromé nebo státní, mají individuální silné stránky – některé z nich zajišťují sporty na vysoké úrovni, jiné mají skvěle vybavené chemické laboratoře, další nabízí rozšířenou výuku IT atp.

Vše závisí na Vašem výběru!

 

Cena od: 20 000USD/rok

 

Nezávazně přihlásitPřihláška ke studiu v USA – Program F

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, zakladatelkou CCI

konzultace zdarma
Dlouhá chvíle a studium během karantény

Dlouhá chvíle a studium během karantény

Věřte mi, že karanténa tady v USA taky není vůbec zábava. Poslední dobou mi přijde, že jenom koukám na hodiny a odpočítávám sekundy, než odbije desátá hodina odpoledne a já mohla jít do postele spát. celý příspěvek

Halloweenská party a zavírání škol v USA

Halloweenská party a zavírání škol v USA

Já má fakt pocit, že tady ten čas běží rychleji než doma. Momentálně už máme skoro konec listopadu a já se tímto článkem zpátky vracím na konec října. I přesto, že jsme neměli moc na výběr, Halloween jsme oslavili jak se patří! celý příspěvek