Studium na střední škole ve Velké Británii – BTEC (Specializovaná střední škola)

Dorset a Lincolnshire

Dorset

 • Velká škola (2500 studentů); z toho 5 % zahraniční studenti
 • Škola přímo u moře, možnost vodních sportů + další sportovní aktivity v rámci školy (fotbal, tenis, volejbal, atp.)
 • ESL výuka pro zahraniční studenty součástí školního dne
 • Umístění přímo v centru menšího města
 • Možnost ubytování v hostitelské rodině i ve studentské rezidenci

Cena od 12 500 GBP/rok

Dorset je přímořské letovisko nabízí ideální studijní podmínky a zároveň i trávení volného času nejenom na pláži a v moři, ale i v uličkách malebného anglického města. Škola nabízí místo cca 2 500 studentům (1200 střední škola, 700 dospělí, 400 učební obory) a úzce spolupracuje s místními univerzitami (workshopy, přednášky atp.). V rámci je školy je možné se zapsat do několika sportovních aktivit (fotbal, tenis, vodní sporty, volejbal, různé jazykové kroužky, atd. - informace dle aktuální nabídky, která se mění každý rok). Součástí komplexu školy je několik sportovišť, hřišť, počítačové laboratoře, knihovny, restaurace, kavárny a mnoho dalšího.

Student si již v době přihlášky vybírá 4 hlavní předměty (hodina má 90 min), pro ty, kteří si nejsou jistí svojí angličtinou je připravena navíc každodenní výuka angličtiny (ESL).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v pečlivě vybraných hostitelských rodinách (polopenze po-pá, plná penze o víkendech), případně je možné využít i studentské residence (2lůžkové pokoje, sociální zařízení + kuchyňka na patře, jídelna k dispozici po-pá).

Cena programu: od 12 500GBP/rok

Cena zahrnuje školné, ubytování dle výběru, administrační poplatky, asistenci místní koordinátorky 24/7 + vysílající organizace, popříletové setkání, E-learning program po celou dobu pobytu

Lincolnshire

Business and Technology Education Council diploma = možnost specializace oboru (kombinace teoretické a praktické výuky)

 • Pouze 2,5h na sever od Londýna na východním pobřeží
 • Velká škola (6 000 studentů), z toho cca 200 mezinárodních studentů z více než 20 zemí
 • Velice kvalitně a bohatě vybavená škola – skvělá sportoviště (bazén, posilovny, tenisová hřiště, atd.), nově vybudované laboratoře a počítačové učebny, knihovny, atd.
 • Možnost zapojit se do různorodých sportovních klubů-tenis, volejbal, squash, fotbal, kriket, hokej, fotbal atp.
 • Možný výběr specializace oboru (viz níže), který umožňuje žákům poznat specifickou oblast nejenom po teoretické, ale především i po praktické stránce
 • Velice široká nabídka předmětů mimo běžné předměty– např. filmová studia, ekonomie, psychologie, sociologie, statistika…..(přesný výčet a rozvrh dodáme na vyžádání)
 • ESL hodiny pro všechny zahraniční studenty
 • Ubytování v hostitelské rodině nebo ve studentské rezidenci

Cena od 12 500 GBP

Lincolnshire je oblast vzdálená cca 2,5 h od Londýna, škola se nachází uprostřed menšího města – Bostonu. Tato škola byla založena v roce 1964, má velice dobrou pověst a byla i několikrát oceněna British Council za podporu a výuku mezinárodních studentů. Škola nabízí velice širokou nabídku předmětů včetně ne zcela typických středoškolských hodin - filmová studia, ekonomie, psychologie, sociologie, statistika…..(přesný výčet a rozvrh dodáme na vyžádání).

Škola nabízí tyto obory BTEC (pro přesnost raději uvádíme v anglickém jazyce):

Art and Design (a portfolio of work is required for admission): Fine Art, Painting, Sculpture, Ceramics, Metalwork, Print, Plaster, Photography, 3D Design, Graphic Design and 4D Time-Based Media.

• Applied Science (Forensic or Medical): Scientific Practical Techniques, Genetics and Genetic Engineering, Criminology, Criminal Psychology, and Forensic Psychology

• Business: Business Environment, Management of Resources, Social Enterprise, Marketing and Communication.

• Creative Media Production: Films, Documentaries, Music Videos, Live Broadcasts, Advertising Campaigns, Web Pages, Photography, Posters, Product Packaging and much more.

• Networking and System Support: Computer Networking and IT Technical Support.

• Software Development: broad foundation in Computing studies and a firm basis for specialism in Software Development.

• Music Practitioner: performing, recording, song writing, music business and theory.

• Performing Arts: performing, rehearsing, dance performance, applying acting skills, voice, singing and the healthy performer, auditioning techniques, business and theory.

• Photography: Studio Work, Landscape Photography, Portraiture, Photoshop Techniques, Image Manipulation, Graphic Design, and Presentation Techniques.

Preparation for Sports and Sports and Exercise Science: Practical, Anatomy, Physiology, Psychology, Training, Coaching, Injuries, and Biomechanics.

• Food and Beverage Service

• Professional Cookery

• Travel and Tourism: customer service, business, marketing, destinations, travelling, and cabin crew.

Komplex školy zahrnuje i rozsáhlá sportoviště (bazén, posilovny, tenisová hřiště, hřiště na fotbal a baseball, squashové kurty, …..) a zároveň i škola provozuje několik sportů v odpoledních hodinách jako kroužek (hokej, tenis, volejbal, squash, nohejbal, fotbal, kriket, …….). Součástí školního campusu jsou samozřejmostí i jídelny, kavárny, restaurace, knihovna a spoustu dalších prostor pro studijní, kulturní a sportovní program. Škola zajišťuje pro své studenty pravidelné výlety na zajímavá místa v okolí, různé workshopy a přednášky.

Student si již v době přihlášky vybírá 4 hlavní předměty (hodina má 90min), pro ty, kteří si nejsou jistí svojí angličtinou je připravena navíc každodenní výuka angličtiny (ESL).

Ubytování je zajištěno v pečlivě vybraných hostitelských rodinách (polopenze po-pá, plná penze o víkendech), případně je možné využít i studentské residence (2lůžkové pokoje, sociální zařízení + kuchyňka na patře, jídelna k dispozici po-pá).

Cena programu od 12 500 GBP

 

Zaujala Vás možnost studia na střední škole v zahraničí, ale zvolili byste radši Spojené státy americké?
Přečtěte si informace o studiu v USA.

Nezávazně přihlásitPřihláška ke studiu ve VB – BTEC

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Už se to blíží…

Už se to blíží…

S rodinou i kamarády se snažím si to tu užít na maximum, už se to ale rychle chýlí ke konci… celý příspěvek

Spring break & TMSCA State meet

Spring break & TMSCA State meet

Howdy všichni! vítejte zpátky u dalšího blogísku z Texasu. Dneska se s vámi podělím o svoji spring break a o výlet do San Antonia na celkem prestižní science state meet. celý příspěvek