Studium na střední škole ve Velké Británii – BTEC (Specializovaná střední škola)

Dorset a Lincolnshire

Dorset

 • Velká škola (2500 studentů); z toho 5 % zahraniční studenti
 • Škola přímo u moře, možnost vodních sportů + další sportovní aktivity v rámci školy (fotbal, tenis, volejbal, atp.)
 • ESL výuka pro zahraniční studenty součástí školního dne
 • Umístění přímo v centru menšího města
 • Možnost ubytování v hostitelské rodině i ve studentské rezidenci

Cena od 7 590 GBP/rok

Dorset je přímořské letovisko nabízí ideální studijní podmínky a zároveň i trávení volného času nejenom na pláži a v moři, ale i v uličkách malebného anglického města. Škola nabízí místo cca 2 500 studentům (1200 střední škola, 700 dospělí, 400 učební obory) a úzce spolupracuje s místními univerzitami (workshopy, přednášky atp.). V rámci je školy je možné se zapsat do několika sportovních aktivit (fotbal, tenis, vodní sporty, volejbal, různé jazykové kroužky, atd. - informace dle aktuální nabídky, která se mění každý rok). Součástí komplexu školy je několik sportovišť, hřišť, počítačové laboratoře, knihovny, restaurace, kavárny a mnoho dalšího.

Student si již v době přihlášky vybírá 4 hlavní předměty (hodina má 90 min), pro ty, kteří si nejsou jistí svojí angličtinou je připravena navíc každodenní výuka angličtiny (ESL).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v pečlivě vybraných hostitelských rodinách (polopenze po-pá, plná penze o víkendech), případně je možné využít i studentské residence (2lůžkové pokoje, sociální zařízení + kuchyňka na patře, jídelna k dispozici po-pá).

Cena programu: od 7 590GBP/rok

Cena zahrnuje školné, ubytování dle výběru, administrační poplatky, asistenci místní koordinátorky 24/7 + vysílající organizace, popříletové setkání, E-learning program po celou dobu pobytu

Lincolnshire

Business and Technology Education Council diploma = možnost specializace oboru (kombinace teoretické a praktické výuky)

 • Pouze 2,5h na sever od Londýna na východním pobřeží
 • Velká škola (6 000 studentů), z toho cca 200 mezinárodních studentů z více než 20 zemí
 • Velice kvalitně a bohatě vybavená škola – skvělá sportoviště (bazén, posilovny, tenisová hřiště, atd.), nově vybudované laboratoře a počítačové učebny, knihovny, atd.
 • Možnost zapojit se do různorodých sportovních klubů-tenis, volejbal, squash, fotbal, kriket, hokej, fotbal atp.
 • Možný výběr specializace oboru (viz níže), který umožňuje žákům poznat specifickou oblast nejenom po teoretické, ale především i po praktické stránce
 • Velice široká nabídka předmětů mimo běžné předměty– např. filmová studia, ekonomie, psychologie, sociologie, statistika…..(přesný výčet a rozvrh dodáme na vyžádání)
 • ESL hodiny pro všechny zahraniční studenty
 • Ubytování v hostitelské rodině nebo ve studentské rezidenci

Cena od 7 590 GBP

Lincolnshire je oblast vzdálená cca 2,5 h od Londýna, škola se nachází uprostřed menšího města – Bostonu. Tato škola byla založena v roce 1964, má velice dobrou pověst a byla i několikrát oceněna British Council za podporu a výuku mezinárodních studentů. Škola nabízí velice širokou nabídku předmětů včetně ne zcela typických středoškolských hodin - filmová studia, ekonomie, psychologie, sociologie, statistika…..(přesný výčet a rozvrh dodáme na vyžádání).

Škola nabízí tyto obory BTEC (pro přesnost raději uvádíme v anglickém jazyce):

Art and Design (a portfolio of work is required for admission): Fine Art, Painting, Sculpture, Ceramics, Metalwork, Print, Plaster, Photography, 3D Design, Graphic Design and 4D Time-Based Media.

• Applied Science (Forensic or Medical): Scientific Practical Techniques, Genetics and Genetic Engineering, Criminology, Criminal Psychology, and Forensic Psychology

• Business: Business Environment, Management of Resources, Social Enterprise, Marketing and Communication.

• Creative Media Production: Films, Documentaries, Music Videos, Live Broadcasts, Advertising Campaigns, Web Pages, Photography, Posters, Product Packaging and much more.

• Networking and System Support: Computer Networking and IT Technical Support.

• Software Development: broad foundation in Computing studies and a firm basis for specialism in Software Development.

• Music Practitioner: performing, recording, song writing, music business and theory.

• Performing Arts: performing, rehearsing, dance performance, applying acting skills, voice, singing and the healthy performer, auditioning techniques, business and theory.

• Photography: Studio Work, Landscape Photography, Portraiture, Photoshop Techniques, Image Manipulation, Graphic Design, and Presentation Techniques.

Preparation for Sports and Sports and Exercise Science: Practical, Anatomy, Physiology, Psychology, Training, Coaching, Injuries, and Biomechanics.

• Food and Beverage Service

• Professional Cookery

• Travel and Tourism: customer service, business, marketing, destinations, travelling, and cabin crew.

Komplex školy zahrnuje i rozsáhlá sportoviště (bazén, posilovny, tenisová hřiště, hřiště na fotbal a baseball, squashové kurty, …..) a zároveň i škola provozuje několik sportů v odpoledních hodinách jako kroužek (hokej, tenis, volejbal, squash, nohejbal, fotbal, kriket, …….). Součástí školního campusu jsou samozřejmostí i jídelny, kavárny, restaurace, knihovna a spoustu dalších prostor pro studijní, kulturní a sportovní program. Škola zajišťuje pro své studenty pravidelné výlety na zajímavá místa v okolí, různé workshopy a přednášky.

Student si již v době přihlášky vybírá 4 hlavní předměty (hodina má 90min), pro ty, kteří si nejsou jistí svojí angličtinou je připravena navíc každodenní výuka angličtiny (ESL).

Ubytování je zajištěno v pečlivě vybraných hostitelských rodinách (polopenze po-pá, plná penze o víkendech), případně je možné využít i studentské residence (2lůžkové pokoje, sociální zařízení + kuchyňka na patře, jídelna k dispozici po-pá).

Cena programu od 7 590 GBP

 

Zaujala Vás možnost studia na střední škole v zahraničí, ale zvolili byste radši Spojené státy americké?
Přečtěte si informace o studiu v USA.

Nezávazně přihlásitPřihláška ke studiu ve VB – BTEC

Potřebujete s výběrem studia pomoci?

Poraďte se s Janou Rule, majitelkou CCI

konzultace zdarma
Homecoming

Homecoming

Zdravím všechny a vítám vás u dalším blogu. V tomto blogu budu mluvit o Homecoming, což byla velice zajímavá událost tohoto týdne. celý příspěvek

Výlet do Arizony

Výlet do Arizony

Zhruba před dvěma týdny jsme se s mojí americkou rodinou vydali na krátkou cestu do Arizony. Letěli jsme tam hlavně kvůli tomu, že nejstarší dcera mých hostitelský rodičů Taylor nastupovala na vysokou školu. Chtěli jsme ji… celý příspěvek