Estes Park a divoké počasí

Vítejte u dalšího blogu. Dnes se dočtete o našem rodinném výletu do Estes Parku, o fotbalovém zápase a o nepředvídatelném počasí. Dozvíte se o nadcházejících školních akcích a celkově o životě v Coloradu.

Zdravím vás a vítejte u dalšího blogu. Od posledního blogu jsem zde zažil spoustu zajímavých věcí, o kterých se dnes dočtete. Moje rodina mě vzala do Estes Parku, což je město v horách, které hraničí s národním parkem. Samotná cesta do Estes Parku je velmi zajímavá. Když jsme vyjeli, tak jsme jeli asi deset minut normální cestou, ale potom jsme vjeli do hor. V horách jsme jeli půl hodiny klikatícím se údolím, kde nás obklopovaly strmé stěny. Potom jsme ale projeli jednou zatáčkou a zničehonic se hory otevřely a byli jsme ve městě. Estes park je naprosto úžasné místo, které je větší, než by si člověk myslel. Na to, že obyvatelé žijí v otevřeném prostředí obklopeném horami, je město dobře propojené s mimohorským světem. Mají tam i školy.
Město jsme celé prošli a po cestě jsme obdivovali výhled na hory a také spoustu retro obchodů s velkou nabídkou sladkých jídel. Nejoblíbenější sladkost z tohoto místa je věc, které říkají ,,salt water taffy”. Těžko se popisuje, co to je, ale přirovnal bych to k domácí karamelce.
V sobotu mě moje nejstarší sestra vzala se svojí kamarádkou na fotbalový zápas. Americký fotbal je sport, kterému úplně nerozumím, ale strašně jsem si to užil. Je to velmi zajímavá atmosféra, kde je vidět, jak moc američani tento sport milují. Fanoušci byli pomalovaní, nosili vlajky a dělali spoustu hluku, ale bylo to super. Když jsme získali bod, tak roztleskávačky házely do davu trička s logem týmu anebo sladkosti. Protože tohle byl první zápas sezóny, míč byl do hřiště shozen z helikoptéry.
Týden, který potom nastal, byl opravdu zvláštní. Byli jsme venku, bylo třicet stupňů a během jednoho dne teplota klesla až na deset stupňů. Takové počasí bylo přes celý víkend a v pondělí ráno. S koncem pondělí ale bylo zpět vedro, které bylo menší než předtím, ale stále se zde drží.
Tento víkend mě rodina vezme na speciální lokomotivu, která jede skrz hory, na což se strašně těším. Naše škola má také homecoming, což je též tento víkend.
Děkuji vám za čtení mého blogu a budu se na vás těšit příště.
 
 

Západ slunce při rybaření s rodinou.

Jelen v Estes park

Jelen v Estes park

Stroj vyrábějící ,,salt water taffy”

Východ slunce za studeného rána.

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago