Americké dobrodružství čeká!

Ahoj a vítám vás u svého prvního blogu!

Na začátku bych se vám ráda ve zkratce představila…

Jmenuji se Míša, je mi 17 let a jsem z malé vesničky na severu Čech. Studuji obchodní akademii se zaměřením na jazyky. Ráda tancuji, čtu, učím se cizím jazykům, poznávám jiné kultury, koukám na seriály a filmy a zajímám se o osobní rozvoj. Mám ráda dobrodružství a nové výzvy.

Miluju cestování a vždy jsem chtěla žít na nějaký čas v cizí zemi. Když jsem se dozvěděla, že existuje možnost, že bych mohla vycestovat na rok do USA a zažít pravý americký život, žít v americké rodině a chodit na zdejší střední školu, hned jsem věděla, že je to něco, co chci zažít! Snažila jsem se udělat vše proto, abych mohla odcestovat.

Nakonec jsem si našla několik organizací, se kterými bych mohla do USA vycestovat. Po videohovoru s Janou Rule bylo jasné, že vycestuji s CCI. Byla moc milá a upřímná a zapůsobila na nás skvělým dojmem. Bylo vidět, že má zkušenosti, a že ví, o čem mluví. Poté jsme vyřešili všechny potřebné dokumenty, vyplnila jsem přihlášku, absolvovala test z angličtiny a předodletovou schůzku, kde jsem se dozvěděla více informací o tom, jak to bude v USA probíhat. Dále jsem vyplnila žádost o vízum a jela na americkou ambasádu. Nyní mám vše zařízené a jen čekám, až dostanu hostitelskou rodinu. Bohužel ji zatím ještě nemám, takže nevím nic konkrétnějšího o mém studijním pobytu v USA. Informace o mém umístění čekám každým dnem. Začínám být trochu nervózní z toho, že ještě nic nevím. Do kterého státu poletím? Kolik budu mít sourozenců? Jaké předměty si vyberu?… Už se nemůžu dočkat, až se vše dozvím.

Stále nemůžu uvěřit, že se tento můj obrovský sen brzy stane skutečností! Neskutečně se těším na vše, co mě v Americe čeká. Jsem si jistá, že to pro mě bude skvělý a nezapomenutelný zážitek.

Vítám vás tedy na svém blogu, kam budu čas od času přidávat příspěvky o svém životě v USA. Určitě se máte na co těšit!

Michaela Nacházelová

Michaela Nacházelová, Prysk
studentka v USA, ročník 2021-2022

Ahoj a vítám vás na svém blogu!

Jmenuji se Míša, je mi 17 let a jsem z malé vesničky na severu Čech. Ráda cestuji, tancuji, čtu, učím se cizím jazykům, poznávám jiné kultury, koukám na seriály a filmy a zajímám se o osobní rozvoj. Mám ráda dobrodružství a nové výzvy. 

Vycestovat na rok do USA je jedním z mých největších snů - a teď se konečně stává skutečností!

Poslední příspěvky