Senior paper a další školní aktivity

Dnes o tom, co obnáší psaní velké písemné práce na americké high school

Vítám Vás zpět u mého blogu,

 Dnes Vám povím o tom co se všechno děje u mě na škole, protože poslední dobou máme velmi náročné období.

 Na Americké High School je to nastavené tak, že každý rok se píše v rámci anglické hodiny velká ročníková práce.Její zadání je pro každý ročník specifické, například moji kamarádi, kteří jsou juniors, tedy ročník pode mnou, mají jako zadání předefinovat slovo, které ně osobně znamená něco jiného, než by se na první pohled mohlo zdát. V posledním ročníku píší Seniors o jedné knize, kterou si každý vybere ze seznamu. Já se rozhodla číst a psát o Fahrenheit 451 od Raye Bradburyho, psaní jako takové není tak jednoduché, přečíst samotnou knihu Vám nestačí, protože je od Vás očekávána podrobnější rešerše. Po přečtení knihy si tedy nejprve musíte určit na co se přesně chcete soustředit a analyzovat a na toto téma následně hledáte články. Všechny americké eseje a psané práce mají velmi specifickou strukturu, musela jsem se proto naučit jak fungují takzvané MLA citace, nebo jak napsat takzvaný “thesis statement”. Zatím jsme zhruba v polovině psaní a musím říct, že i když to může být náročné, zdá se mi to jako skvělá zkušenost, protože to rozvíjí schopnost studentů kriticky myslet a zvládnout svoje myšlenky uspořádat.

 Současně na angličtině pracujeme s knihou Frankenstein o které jsme měli například vytvořit ilustrovanou knížku, nebo jsme pracovali v debatních skupinách a bavili se o tématech které tato kniha otevírá. Moje učitelka na English 4 je jedna z mojich nejoblíbenějších učitelek, nejen protože je na ní poznat, že má ráda svojí práci, ale prot jak inspiruje svoje žáky debatě a hlubšímu zamyšlení nad literaturou.

 V technickém divadle si teď nově zkouším pracovat se zvukem. Zatím je můj úkol zkontrolovat, jestli všechny zvukové efekty, které máme pro naši novou hru, jsou v souladu se scénářem. Je to pro mě něco zcela nového a velmi mě to baví.

 Se školní kapelou nás za pár dní čeká velká soutěž, takže přípravy a stres vrcholí, naše škola má dobrou pověst a očekává se od nás, že postoupíme do dalšího kola. V příštím blogpostu Vám dám vědět, jak jsme se umístili.

Prozatím děkuji za přečtění

Madla

naše učitelka Tehc Theather nám přinesla donuty za odměnu jak pracujeme na produkci školních her

oh deer

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě