Přílet do USA

Bylo 10 hodin ráno a já jsem vyrážel autem na Letiště Václava Havla v Praze, abych odletěl na doposud svou nejdelší a nejspíše i nejtěžší cestu na které jsem kdy byl. Když jsem seděl v autě, začal jsem si stahovat aplikace ohledně letu, abych měl lepší přehled, když v tom jsem zjistil, že mé letadlo má zpoždění a...

A letecká společnost mi mezitím přehodila můj celý let, takže místo přes New York, poletím přes Amsterdam a přes Atlantu. Najednou se z 10hodinového letu stal 12hodinový. Přijeli jsme na letiště kolem 11, já šel na check-in velkých zavazadel a nechal jsem si odbavit svůj velký kufr, měli jsme ještě chvilku času tak jsme šli na KFC, které je na letišti.

Po KFC jsem se se všemi rozloučil a šel jsem přes letištní kontrolu najít svůj Gate. Letištní kontrola byla v pořádku, takže jsem rychle pokračoval abych už byl na svém Gate připravený na svůj let do Amsterdamu. Než jsem se nadál, už jsem seděl v letadle a čekal až letadlo vzlétne. Předešlý den jsme s mamkou dělali řízky, takže jsem si jich pár vzal, kdybych měl náhodou v letadle nebo někde po cestě hlad.

Když jsem přistál v Amsterdamu, vyšel jsem z letadla a snažil se rychle zorientovat abych mohl jít k letadlu, na tabulích jsem našel odlet svého letadla a pokračoval jsem na svůj Gate. Když jsem přišel na Gate, dostal jsem vodu od letecké společnosti a čekal jsem tam asi hodinu. Začal jsem se připravovat na boarding do letadla, už jsem stál ve frontě, a v tom se mě začal ptát nějaký český vysokoškolák na to, jestli tohle letadlo letí tam a tam a jestli je tu správně, tak jsem ho ujistil že je tu správně a že se teď čeká na boarding a začali jsme si povídat, zjistil jsem, že také jede do Ameriky, akorát ne studovat, ale cestovat na tři týdny. Těsně před boardingem si ho vybrali zaměstnanci letadla, že mu změní místo, protože jsme letěli větším letadlem, společně ještě s jedním letem.

Cesta letadlem byla velice dlouhá, ale měl jsem dostatek filmů, takže se to dalo přežít. K obědu jsem dostal kuře a rýži a k tomu nějaký citrónový muffin. Také jsem si v letadle snědl všechno jídlo, co mi zbývalo. Cesta trvala 9 hodin a 25 minut. Když jsem přistál v Atlantě, bylo kolem 21 hodin, akorát amerického času. Přenesl jsem si svůj velký kufr přes kontrolu, znovu jsem ho dal na check-in a šel jsem na kontrolu mě. Kontrola probíhala v pořádku, jen jsem prošel detektorem kovu a šel jsem si najít svůj Gate. Cestou na Gate jsem potkal 2 velice milé důchodce kteří zrovna přiletěli z Polska a chtěli se bavit, bydlí blízko Austinu a hodně cestují po Evropě. Když se začalo boardovat letadlo, odešli se boardovat a já tam čekal, než na mě přijde řada. Za chvilku už jsem seděl v letadle směr Austin. V letadle byla velká zima a já bohužel neměl nic na sebe, takže když jsme přistáli v Austinu, byl jsem úplně zmrzlý z klimatizace v letadle. Dorazil jsem asi kolem půlnoci

Šel jsem cestou k východu a už tam na mě čekala Kym(hostující matka) a Cam(hostující sestra), vyzvedl jsem si svůj velký kufr a šli jsme ven z letiště. Venku bylo velké teplo, ale bylo to fajn, protože jsem byl pořád promrzlý z letadla. Jeli jsme autem domů a já si asi hodinu povídal s Kym a pak šel spát. 

Foto mě, Kym a Cam před jejich domem

Oliver Hnát

Oliver Hnát, 
student v USA (Austin, Texas), ročník 2019–2020

Poslední příspěvky

21. 12. 2019 Colorado a Vánoce
30. 09. 2019 Jídla a pár dní
17. 09. 2019 Týden ve škole
10. 09. 2019 Víkend 7. 8.