První den v americké škole

Dnes, v pondělí 9.9. jsem se vzbudil kolem 6 hodiny, kouknul jsem na seriál a kolem 7 jsem se šel umýt. Když jsem se umyl, šel jsem se nasnídat, dal jsem si cheerios s mlékem. Poté jsme vyrazili s Kym a Nickem do centra, aby Kym mohla požádat o opatrovnictví mě a Nicka.

Vešli jsme do budovy, Kym se na recepci zaregistrovala jako vizitor a šli jsme k pracovnám kde se žádá o opatrovnictví. Tam jsme asi půl hodiny seděli a Kym vyplňovala formuláře, asi po půl hodině Kym získala naše opatrovnictví a jeli jsme do školy. Dorazili jsme do školy a Kym musela začít vyplňovat další papíry. Škola začínala v 9, kolem čtvrt na 10 jsme se dostali k poradci, který nám pomohl vybrat si předměty a správnou obtížnost předmětů. Vzal jsem si angličtinu, Americkou historii, němčinu, Matematiku, Psychologii, Fyziku, Programování a chtěl jsem si vzít Posilování, ale bohužel mi bylo řečeno buď můžu hrát tenis, což jsem chtěl, nebo můžu mít posilování, což jsem taky chtěl. Takže mi bylo řečeno ať si do 23.9. vyberu, jestli chci Tenis nebo posilování a že mezitím budu mít posilování.

Mám každý den 4 předměty, které mají 1h a 30 minut. A střídá se mi to, v pondělí mám 4 a v úterý jiné 4, ve středu první 4, ve čtvrtek druhé 4 a v pátek se to střídá, buď mám první 4 nebo druhé 4. A škola tu začíná až v 9. Když nám bylo všechno vysvětleno, dostali jsme někoho, kdo nás provedl po škole a zodpověděl naše zbylé otázky. Byla mi přidělena jedna holka, která se jmenovala Leila, všude mě provedla, řekla mi nějaké základní věci, jak se tu orientovat a dovedla mě do mé hodiny, nestihl jsem první hodinu programování, takže jsem začal psychologií. Učitelka na psychologii je strašně milá, je to taky moje ,,home teacher" to znamená že když něco nebudu vědět, zeptám se jí a ona mi pomůže. Takže jsem měl hodinu psychologie, zrovna jsme kreslili graf, takže jsem si s nimi nakreslil graf a učitelka nám ho u toho vysvětlovala. Pak jsem měl angličtinu, měli jsme napsat krátký příběh o nejlepší nebo nejhorší knížce jakou jsme kdy četli a pak jsme rozebírali Popelku. Po angličtině jsem měl matematiku, ta byla dost jednoduchá, vzal jsem si jednu z těch těžších, co tu je a stejně byla celkem lehká a dělal jsem věci které jsem už znal, úkol, který jsme si měli udělat doma nebo jsme na něj dostali v hodině 45 minut.

Kym nás pak hodila domů, doma jsem se naučil pár věcí, které mi chyběli a udělal úkol z angličtiny který měl zbytek třídy už hotový. Dali jsme si omeletu a já šel spát.

Oliver Hnát

Oliver Hnát, 
student v USA (Austin, Texas), ročník 2019–2020

Poslední příspěvky

21. 12. 2019 Colorado a Vánoce
30. 09. 2019 Jídla a pár dní
17. 09. 2019 Týden ve škole
10. 09. 2019 Víkend 7. 8.