První měsíc v USA

Je už více než měsíc od mého odletu z ČR do USA a musím říct, že to uteklo hrozně rychle.

Tento měsíc byl těžkým a krásný zároveň. První dva týdny jsem se cítila sama, stýskalo se mi, protože jsem nikoho neznala a byla jsem vystresovaná ze školy, kde jsem všemu nerozuměla. Potom se mi tu začalo hrozně líbit! Začala jsem tu dělat cross country, kde jsem poznala kamarády, se kterými se vídám i mimo tréninky a školu a s mou skvělou host rodinou jezdíme na výlety. Společně jsme navštívili Grand Canyon a teď se vracíme ze San Diega. Měla jsem obrovské štěstí na hostitelskou rodinu, protože jsou to opravdu milí a akční lidé a nikdy se spolu nenudíme.

Začátky bývají těžké a na každý předmět jste s jinými lidmi (alespoň ve větších školách to tu tak mají), takže je mnohem těžší si najít kamarády ve třídách. Proto je důležité dělat sporty ve školních klubech nebo se přidat do jakéhokoliv kroužku ve škole podle toho, co vás baví, protože tam poznáte lidi, se stejnými zájmy a je mnohem jednodušší se s někým seznámit. Jakmile poznáte více svou hostitelskou rodinu, tak se tu začnete cítit lépe a vše bude jednodušší!

Nechtěla jsem věřit tomu, že se mi tu bude tolik líbit a bude to jako z těch amerických filmů. Žluté školní autobusy jako z amerických filmů , milí lidé ve škole, fotbalové zápasy plné fandících studentů a roztleskávaček, plesy a hlavně zážitek na celý život.

Hodně jsem se pobytu tady bála a chtěla jsem jet jen na půl roku. Paní Rule mi říkala, že 6 měsíců je málo, ať jedu na celý rok, protože to uteče hrozně rychle a nebude se mi chtít domu. Měla pravdu, už teď vidím jak hrozně moc rychle to utíká a rozhodně bych nechtěla za chvíli odletět zpět do ČR.

Pokud se rozmýšlíte jestli jet na studium do USA nebo ne, tak určitě leťte, bude to stát za to. Nevzejde to hned na začátku, kdy je to těžké. Každým dnem to bude jednodušší a věřím, že i vám se tu bude líbit tak moc jako mně. Poznáte tu jiný život a dostanete nadhled nad určitými věcmi. Pokud se chystáte letět, tak vám přeji, ať si pobyt v USA užijete tak moc jako si to teď užívám já!

Výlet s hostitelskou rodinou do SAN

Výlet s hostitelskou rodinou do San Diega

Car wash s cross country týmem

Kristýna Mlejnková

Kristýna Mlejnková, Hořovice
studentka v USA, ročník 2021-2022

Jmenuji se Kristýna Mlejnková, je mi sedmnáct let a jako někteří další studenti se letos chystám odletět do USA.
Chtěla bych vám sem napsat něco málo o sobě, abyste měli představu jaká jsem. Od malička mě hrozně baví sporty. Dělám atletiku, kde je moje hlavní disciplína běh na osm set metrů. Na jiné sporty už nemám čas, ale mám ráda trávit čas s kamarády, cestovat po světě s rodinou a poznávat odlišné kultury.
Jsem extrovert, přátelská a cílevědomá. Baví mě vycházet ze své komfortní zóny a učit se nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl, kde si užívám pečení a vaření.
Doufám, že vás budou mé příspěvky do blogu bavit a trochu vám přiblížím, jaké to vlastně je žít rok v Americe.
Pokud by vás zajímalo více můžete se podívat na mé dva Instagramy myblondestyle_ a kristyna_mlejnkova

Poslední příspěvky

25. 12. 2021 Homecoming dance
07. 11. 2021 Universal studios
31. 10. 2021 San Diego
13. 09. 2021 První měsíc v USA

Instagram

Sledujte mě i na Instagramu