Havajské rodeo

Uplynuly další dva týdny a jarní sportovní sezóna je už v plném proudu.

Minulý víkend jsme se byli s hostitelskou rodinou podívat na jižním pobřeží. Po cestě jsme se zastavili na největší kávové farmě ve Spojených Státech - Kauai Coffee. Musím říct, že to bylo opravdu pěkné a příjemné místo. Každý den tam mají ochutnávku jejich nejlepších druhů. Za ani ne $3 tam pak jde koupit jejich “káva dne”, která je právě jeden z druhů k ochutnání, dle vlastního výběru. Po ochutnávce všech těch specialit jsme se šli projít ven a kávu si vychutnali na veřejnosti přístupné plantáži.

Po výborné kávě jsme pokračovali dál - na rodeo. V životě jsem na rodeu nebyla, dokonce ani v Oregonu. Bála jsem se, že to bude příliš nebezpečné. Opravdu jsem nevěděla, co od toho očekávat. Nakonec to ale byla docela zábava. Ke všem zvířatům se přistupovalo opatrně a ani nikdo nejezdil na divokých býcích, takže se nikomu nic nestalo. Dali jsme si tam výborné jídlo a podívali se na pár netradičních závodů. Po cestě domů jsme ještě zastavili na místní glass beach, která ve srovnání s tou Kalifornskou byla o hodně menší, i tak ale byla opravdu krásná a našli jsme i nějaká pěkná sklíčka a mušle.

Další den jsme jeli s mým host tátou a ségrou do proslulé Hanalei Bay. Původně jsem počítala jen s plaváním a opalováním se, na místě mi však bylo oznámeno, že jdu surfovat. Upřímně se mi opravdu nechtělo. V životě jsem na tom nestála, neležela, dokonce na to ani nesáhla a teď jsem na tom měla sjíždět vlny divokého oceánu? Host taťka nám na pláži vysvětloval jak se na tom i postavit, to ale samozřejmě nemělo vůbec nic společného se skutečným oceánem. Sotva jsem se na tom dostala na hladinu, už jsem malém skončila pod ní. Spousta vln mě z prkna shodila, po několika minutách se mi ale konečně podařilo moji první sjet a musím říct, že to považuji za jeden ze svých největších úspěchů.

V posledním blogu jsem se zmínila také o tom, že jsem začala dělat track. Teď jsme začali trénovat na states (celostátní závody). Nejradši mám běh na dlouhou trať, ale tréninky jsou občas opravdu náročné. Minule jsem si poprvé uběhla 8 km v kuse a musím přiznat, že asi radši zůstanu u o něco kratších vzdáleností. Poslední týden nám  ještě tréninky hodně znepříjemňovalo počasí. Kvůli silnému dešti jsme museli několik tréninků zrušit a po mokré trati se taky úplně běhat nedalo. Příští týden nás čekají první ostrovní závody, tak uvidíme jak to dopadne, když jsme se teď nemohli úplně připravit.

Tak zatím ahoj a těším se na vás u dalšího blogu.

Kristýna Hrabovská

Kristýna Hrabovská, Břeclav
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

25. 04. 2024 Konec sezóny
09. 04. 2024 Už se to blíží…
22. 03. 2024 Spring break speciál
02. 03. 2024 Havajské rodeo
16. 02. 2024 Půl roku v Americe