Cesta do neznáma

Ahojte! Ráda bych Vás přivítala i na mém blogu. Jsem také jeden z těch studentů, co se rozhodli zažít neobyčejný rok našeho života. Obzvlášť tento rok to je o to zajímavější vzhledem k tomu, co se děje ve světě. Musím říct, že do června jsem si nebyla jistá, zda někam pojedu nebo ne. Nakonec štěstí stalo při mně a můj EXCHANGE YEAR ve Spojených státech právě probíhá!

Ale pěkně od začátku. Řeknu Vám pár základních věcí o mně. Odmala miluju sport, cestování a různé dobrodružství. Jsem tím úplně posedlá. Kdybych mohla, tak pořád jezdím někde kempovat a pozorovat západy a východy Slunce. To ale bohužel nejde. Jednou, když jsem hledala na podzim roku 2019 co bych mohla dělat o prázdninách příštího roku, tak jsem natrefila na tuto stránku. Mým cílem ale bylo najít něco jako aupair, protože mě baví práce s dětmi. Jenže po prohledávání všech různých požadavků mi došlo, že jsem na to ještě mladá. Každopádně po objevení toho, že můžu na rok odjet do zahraničí, prodloužit si tím tak střední a mít více času na rozmyšlenou co bych chtěla v budoucnu dělat, jsem měla hned jiné představy. Když jsem se o programu zmínila rodičům a povídali jsme si o tom, tak vůbec nebyli proti.

 

A tak to celé začalo. Potom přišel náš ne úplně milý kamarád Covid 19, který trochu ztížil situaci. Žila jsem 4 měsíce v absolutní nejistotě, jestli někam pojedu nebo ne. A nejen já, ale všichni. Až v červenci, kdy mi přišel email od mojí host mamči jsem se konečně radovala. V tomto měsíci jsme vyřídili všechno potřebné a pak už jsem čekala jen na odlet. Dne 15.8. 2020 jsem odlítala z Prahy. Přestupovala jsem v Amsterdamu a dále potom V Atlantě. Po dlouhých 24 hodinách jsem dorazila do cílové destinace – Kansas City.

 

Momentálně bydlím v malé vesničce v Kansasu a velmi si to tady užívám. S rodinou to je jako doma. Mají úplně stejný smysl pro humor, takže si rozumíme. Bohužel musím být 14 dní v karanténě, což znamená, že mám školu prozatím online. Nicméně od příštího týdne to konečně může všechno začít!

 

Tohle bylo spíš takové rychle shrnutí mého začátku. Příště už Vám povím něco zajímavějšího ze života v USA.

Já a moje host mamča:D

Já a moje host mamča:D

Víkendová odpolední aktivita, aneb hráli jsme tenis ve 40 stupních

Víkendová odpolední aktivita

PS: Už dříve jsem si založila svůj vlastní blog, kde si doslova vylívám srdíčko a píšu více kapitol do detailů. Tak pokud by Vás to zajímalo, odkaz naleznete níže.

www.exchangestudent.cz  

Kristýna Šnyrychová

Kristýna Šnyrychová, Kopřivnice
studentka v USA, Kansas, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

12. 05. 2021 Senior trip
10. 05. 2021 Naše první dovolená
21. 04. 2021 PROM
24. 03. 2021 Lyžování v Coloradu