Vánoce v Americe

Konečně to bylo tady; konec semestru a začátek vánočních prázdnin. Byl to pro mě nezvyk, že mi končilo pololetí už v prosinci, ale tady v Georgii začíná školní rok v srpnu a končí v květnu, takže konec semestru vychází na konec roku. Asi všichni vědí, že Vánoce v Americe jsou prostě jiné než v Česku. Asi největší rozdíl je v tom, že dárky nosí "Santa" a v tom, že se dárky rozbalují dvacátého pátého ráno. Pro mě byl Santa tyto Vánoce velmi důležitý, protože jedné z mých dvou amerických sester je osm a v Santu stále věří.

Konečně to bylo tady; konec semestru a začátek vánočních prázdnin. Byl to pro mě nezvyk, že mi končilo pololetí už v prosinci, ale tady v Georgii začíná školní rok v srpnu a končí v květnu, takže konec semestru vychází na konec roku.

Asi všichni vědí, že Vánoce v Americe jsou prostě jiné než v Česku. Asi největší rozdíl je v tom, že dárky nosí "Santa" a v tom, že se dárky rozbalují dvacátého pátého ráno. Pro mě byl Santa tyto Vánoce velmi důležitý, protože jedné z mých dvou amerických sester je osm a v Santu stále věří.

Byl to pro mě nezvyk, protože u nás doma v Česku už nikdo nevěří, a já se bála, že něco pokazím. Přestože jsem měla dárky schované v pokojíčku a bála jsem se, že ke mně dřív nebo později Nessie přijde a objeví je. Všechny mé obavy se ale ukázaly jako zbytečné, protože Isabella, má druhá sestra, mi vysvětlila, že dárky od přátel a rodiny a dárky od Santy jsou dvě úplně jiné věci. Dárky od přátel a od rodiny jsou totiž pod stromečkem už od chvíle co je dostanou (což je několik dní před Vánoci), až do chvíle co je otevřou, zatímco Santa přináší dárky až v noci 24-25.

Společně s celou rodinou jsme udělali štědrovečerní večeři. I když pro Američany je důležitější ráno, než večer, opravdu jsme si to užili. Po jídle jsme šli ke stromečku, kde už byly dárky od přátel, a malá Vanesska vybrala jeden dárek, který otevřeme. Isabella mi sdělila, že jako vždycky chtěla otevřít nejdřív dárek pro sebe, ale tentokrát vybrala dárek, který jsme dostali od kamarádů a byl pro všechny.

Po rozbalení jsme si společně pustili film, jedli jsme cukroví a povídali jsme si.

Druhý den ráno nás všechny probudila Nessie, protože byla natěšená na rozbalování dárků.

Všichni jsme se sešli dole u stromečku a pustili se do rozbalování dárků. Nessie vždy vybrala dárek a všichni se dívali jak ho dotyčná osoba rozbaluje. To pro mě byla nová zkušenost, protože u nás doma se nás vždycky sejde tolik, že tímto způsobem bychom rozbalovali celou noc, takže si vždycky rozdáme dárky, každý si rozbalí svoje a nakonec si ukážeme kdo co dostal.

Já jsem dostala krásné zimní boty, tenisovou raketu, skvělé knížky, zimní oblečení, a spoustu dalšího. Pro mé nové sestry problém nakupovat nebyl, stejně tak pro mou americkou mamku, ale sehnat dárek pro mého nového tátu bylo opravdu těžké. Nápad nakonec přišel úplně náhodou a opravdu se mu líbil, takže jsem byla šťastná.

Americké Vánoce byly naprosto perfektní, takže jsem opravdu ráda za tuto příležitost.

 

Adéla Zemanová

Adéla Zemanová, Praha
studentka v USA, ročník 2019–2020

informace o studentce...

Poslední příspěvky

22. 01. 2020 Vánoce v Americe
05. 11. 2019 Homecoming
14. 08. 2019 První dny ve škole