Zážitky z ledna a velké rozhodnutí

Ahoj! Vítám vás v novém roce a na novém blogpostu! Třítýdenní vánoční prázdniny jsou za mnou a druhý semestr je v plném proudu. Ale nebojte, i tak mám co vyprávět, protože leden se pro mě naštěstí neskládá jen z hromady úkolů (i když ty jsou jeho velkou součástí).

Začala bych ale ještě před úplným koncem minulého roku, kdy jsem konečně navštívila jedno z nejznámějších velkoměst Ameriky LA. Prošla jsem si s hostitelskou rodinou Hollywood Walk of Fame známý pro červené hvězdy se jmény slavných. Našla jsem si tam třeba Eltona Johna a Marylin Monroe. Zastavili jsme se i u čínského filmového paláce, kde jsou k vidění otisky rukou legend jako Frank Sinatra a George Clooney. A navštívili jsme i pravděpodobně nejproslulejší muzeum voskových figurín na světě Madame Tussauds. Některé celebrity sice vypadaly jako po špatné plastice, ale pár soch vypadalo naopak až děsivě realisticky a bylo těžké s nimi i udržet oční kontakt. Bylo dost zvláštní zahledět se do tváře voskovky Brad Pitta. 

Rok jsem zakončila se svojí kamarádkou Rae, která oslavila svoje osmnáctiny. Strávily jsme večer na pláži spolu s jejími kamarády. Rozdělili jsme oheň a u něj jsme hráli na kytaru a opékali hotdogy a marshmellow. Celé jsem si to strašně užila a jsem hrozně ráda, že jsem měla šanci s ní tyhle narozeniny oslavit.

Hlavním lednovým zážitkem byl víkendový pobyt v Las Vegas. Moje dojmy? Všechno je obrovské. Ale naprosto neuvěřitelně. Budovy v Las Vegas vypadají až komicky vysoké na moje euro standardy, a když jsem se snažila dohlédnout na jejich vrchol, málem jsem si zlomila krk. Druhý poznatek. Všechno svítí, bliká, křičí o vaší pozornost. Takže s bolestí hlavy taky nikam nevyrážet. Jelikož je všechno tak velké, několik hodin chození vás zas tak daleko technicky nedostane, a ani za tři dny jsme víc než hlavní ulici neprozkoumali.  Na druhou stranu tam mají tenhle problém chytře vykompenzovaný, takže stačí jít podél ulice a můžete dojít z New York až do Paříže. Na chodníku totiž stojí Socha Svobody i Eiffelova věž. Hlavní atrakcí pro turisty jsou ovšem hotely, které napodobují evropskou architekturu a schovávají poklidné dekorované zahrady, a nebo naopak hlasitá casina. Tímhle si tedy odškrtávám Las Vegas z míst, které za život navštívit a Nevadu jako třetí stát Ameriky, který jsem viděla.

Poslední věc, kterou tu chci probrat je poněkud serióznější. Přes všechny tyhle krásné zážitky jsem se rozhodla pro změnu hostitelské rodiny. Jsem neuvěřitelně vděčná za to co mi ukázali, a že mi otevřeli svůj domov. V posledním měsíci se ale naskytly neshody a já usoudila, že je lepší aby se naše cesty rozdělily. Zatím stále hledám novou rodinu, ale na moje rozhodnutí reagovali s pochopením. Nevím jak dlouho může tenhle proces trvat, ale příště vám dám vědět jestli jsem někam pokročila. 

 

Do té doby se mějte krásně, Jasmína :)

Jasmína Krejčí

Jasmína Krejčí, Beroun
studentka v USA, výherce 50% stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

05. 06. 2024 Poslední týdny v USA
30. 03. 2024 Americká kultura
02. 03. 2024 Troška sebereflexe
15. 02. 2024 Nový domov v USA
24. 12. 2023 Vánoce v USA!