První dny v americké škole

Zdravím všechny a vítám vás u dalšího blogu. V tomto blogu se s vámi podělím o několik informací o americkém systému.

Moje Americká škola používá takzvaný "blokový systém", což v podstatě znamená, že v určité dny jsou sudé a liché předměty. A jeden den v týdnu máme všechny předměty. Dalším velkým rozdílem oproti českému systému je, že si můžete sami vybírat předměty, to znamená, že si vše vybíráte v podstatě podle svých preferencí. Pokud vás baví chemie, ale nemusíte mít nutně rádi biologii, můžete si vždycky prostě vzít jenom chemii, a nemusíte se tedy biologií tolik zabývat. Další skvělou věcí je, že existuje spousta dalších skvělých předmětů, které můžete prozkoumat, jako je například videoprodukce, informatika a dřevařská dílna. Já jsem se rozhodl, že si pro tuto půlku semestru (nějaké předměty jsou na celý semestr, ale video produkce je pouze na půlku semestru) vyberu videoprodukci, protože mě to vždycky zajímalo. Třetí věc, která je velmi odlišná od českého školského systému, je, že si můžete vybrat úroveň předmětů bez ohledu na to, v jakém jste ročníku. To znamená, že pokud jste velmi nadaní v matematice, můžete si změnit třídu, aby byla těžší, a pokud nejste v matematice tak dobří, můžete si vždy vybrat třídu nižší úrovně.

 

Jednou z velkých věcí na amerických školách je také množství kroužků a sportovních aktivit, které jsou do školy nějakým způsobem implementovány. Tak například mě velmi baví hrát šachy, což znamená, že jsem se přihlásil do místního školního šachového klubu, kam chodím každou středu dopoledne.

 

Jak můžete vidět níže, tak bohužel nemám počítačovou vědu a fyziku, protože počítačová věda byla plná, a také mě zajímala více věda o životním prostředí.

 

Děkuji za přečtení a uvidíme se u dalšího blogu!

Můj rozvrh na půlku semestru.

Druhá část rozvhru

Petr Maleček

Petr Maleček, Hradec Králové
student v USA, výherce stipendia, ročník 2021-2022

Je mi 15 let a pocházím z Hradce Králové. Ve škole mě nejvíce baví počítačová věda a fyzika. Ve svém volném čase rád hraju golf a také rád vytvářím webové stránky pomocí Djanga a desktopové aplikace pomocí C#.

Poslední příspěvky

31. 03. 2022 Sporty v USA
23. 01. 2022 Pozitivní COVID test