Thanksgiving je již za rohem

Dnes se dočtete o ukončení střední školy, první zkušenosti s americkým zdravotnictvím a mém životě v USA

Zdravím všechny své čtenáře u dalšího blogu,

za poslední týdny se toho moc nestalo. Ve škole se nic moc nezměnilo, volejbal je u konce. S koncem volejbalu však souvisí takzvaný banquet.

Co to je banquet? Je to akce pro celý tým i s rodiči, kdy každý přinese nějaké jídlo a poté trenéři mluví o sezóně, jednotlivých  hráčích a rozdávají ocenění. Upřímně pro někoho,  kdo je v Česku zvyklý hrát jeden sport celý rok je zvláštni po pár měsících přestat.

Jelikož me americký školní systém velice zaujal. Tím jaký mají učitele k žákům přístup. Snaží se je poznat jako osobnost a nehledí jen na známky. Přemýšlím nad dalším studiem zde ve státech a to na univerzitě. K tomu je však potřeba ukončení střední školy. Americké školy nabízejí takzvanou “early graduation”. Znamená to, že pokud máte dostatek kreditu za předměty můžete odmaturovat o rok dříve. Šla jsem si tedy promluvit se svým školním poradcem. Probrat jestli je to možné a co pro to bude potřeba udělat. K mému překvapení to škola umožňuje i pro výměnné  studenty. Musíte však škole poslat své vysvědčení  ze střední školy v Česku a také z deváté třídy,  jelikož tady high school začíná  o rok dříve . Škola vám převede kredity a pokud vám nějaké chybí, tak vám přidají dané předměty do rozvrhu. Mne osobně chybí US government, ekonomika a osobní finance. Naštěstí  jsem v rozvrhu měla na všechno místo takže si mohu nechat předměty které jsem si vybrala. S tímto se také pojí přihlášky na vysoké školy. Začala jsem si dělat seznam škol, které mě zaujali a měla bych zájem se tam hlásit. Přihlášky mají různé deadlines a řeknu vám ikdyž se to nezdá je toho dost co pro to musíte udělat.

Už za pár dní tu bude známé americké Thamksgiving. Má škola má celý týden volno. Já bohužel již před prázdninami onemocněla, volno tedy trávím  v posteli. Jelikož zde nemám svou doktorku, vzala mě moje hostující mamka na vyšetřeni do nemocnice. Díky předodletové přípravě od CCI jsem věděla co a jak a měla vše přípravné a celé vyšetření proběhlo bez problému . I přes marodění se nemohu dočkat na populární americký svátek,  až to vše zažiji a budu vám o tom moct povyprávět.

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí