SUPER BOWL AND SPREAD THE LOVE WEEK

Co je nového? jak Američané slaví Super Bowl a každodenní život vyměného studenta v USA.

Zdravím všechny opět z Colorada. Dnes tu probereme typickou americkou akci Super Bowl... Spread the love week, který se konal u nás na střední škole v USA a všechny ostatní zážitky.

SUPER BOWL

Většina nejspíš víte, o co se jedná. Jde to finálový zápas profesionální ligy amerického fotbalu. Tady v USA je to velká událost. Fotbal je opravdu podstatnou částí života zde. Na Super Bowl se tady sejde celá rodina a kamarádi. Nachystá se spousta jídla, a pak společně všichni koukají a fandí fotbalu. V poločase vždy vystoupí nějaký známy zpěvák, letos to byl Usher, to byla má nejoblíbenější čás, jelikož fotbalu pořád moc nerozumím. Tentokrát se o titul utkali Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Chiefs nakonec vyhráli 25:22.

SPREAD THE LOVE WEEK

Ve škole se nám tento týden konal takzvaný Spread the love week. Jednalo se o to, že jsme se jako škola snažili vybrat co nejvíce peněz na splnění snu nějakého dítěte, které je vážně nemocné. Tento rok to byl 4letý chlapeček, který měl rakovinu. Každý den jsme se tématicky oblékli. V pondělí jsme všichni měli zelenou, protože je to jeho nejoblíbenější barva, úterý bylo Country vs. Country Club, jelikož má rád jeho cowboy boots, ve středu jsme šli v pyžamu a s naším nejoblíbenějším plyšákem, čtvrtek v dresu našeho oblíbeného týmu a pátek jsme všichni měli Spread the love week tričko, které jsme si měli šanci koupit. V sobotu se celý týden zakončil plesem.

Co se týká všeho ostatního, tak basketbal je u konce, ale oba naše týmy postoupily do play-offs, takže ještě pár zápasu uvidím, určitě se těším. Také jsme byli na snow tubing, kde máte podobný kruh jako na tobogán, akorát jezdíte v takové dráze na sněhu, je to určitě zábava.
Prostě opět dny plné dojmů a zážitků...

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí