Poslední chvíle v Česku

Ahoj všichni, vítám vás již u mého druhého blogu! Chtěla bych se s vámi podělit o zážitky z mého života a říct vám, co se změnilo od posledního příspěvku.

Před pár dny jsem obdržela email od paní Rule s úžasnou zprávou. Centrála mi našla potenciální rodinu. Rodina si zakládá na návštěvě kostela každou středu a neděli, a proto se mě paní Rule zeptala, zda jsem ochotna se v tomto směru přiučit a stát se součástí této rodiny. Neváhala jsem a s radostí přijala tuto nabídku. Beru to jako příležitost zažít a přiučit se něco nového. Bližší informace o umístění a členech rodiny zatím nemám. Dozvím se je na předodletové schůzce, která se bude konat již tuto neděli v Hradci Králové.

Opravdu se nemohu dočkat, až se dozvím své umístění. Nemám žádné konkrétní preference, každé místo má své kouzlo a výhody i nevýhody. Ať už budu kdekoliv, vím, že mě čeká jedinečná zkušenost. Začínám také přemýšlet o dárcích, které přivezu své budoucí hostitelské rodině. Ráda bych jim přivezla něco typicky českého, co by jim přiblížilo naši kulturu a tradice.

Přijde mi, že čas utíká neúprosně rychle. Léto se pomalu, ale jistě blíží, a s ním i datum mého odletu, proto se snažím co nejvíce trávit čas s rodinou a kamarády. Tento měsíc jsem s kamarády například navštívila Vídeň a Varšavu.

Těším se na vás u dalšího příspěvku, kde už snad budu vědět své umístění a více informací o mé budoucí rodině!

Výlet do Varšavy

Eliška Zdražilová

Eliška Zdražilová, Rusava
student v USA, výherce stipendia, ročník 2024-2025

Poslední příspěvky