...čas se krátí

Ahoj všichni, opět po měsíci vás vítám u mého dalšího blogu! Tentokrát bych se s vámi chtěla ráda podělit o své zážitky z předodletové schůzky, která se konala v Hradci Králové, a také o to, jak jsem zařizovala vízum.

Předodletová schůzka se konala na začátku června v Hradci Králové a účastnili se jí všichni budoucí výměnní studenti, kteří budou tento rok odlétat do USA. Na schůzce nám bylo podrobně vysvětleno, jak bude celý program probíhat. Diskutovali jsme také o možných problémech, které mohou během programu nastat. Například jsme řešili situace, kdy by bylo nutné změnit hostitelskou rodinu a jak bychom v tomto případě měli postupovat. Nejvíce z celé přednášky se mi líbilo, když přišly dvě studentky, které strávily tento školní rok v USA, protože jsme měli možnost si poslechnout přímo jejich zkušenosti a zážitky z výměnného pobytu. Schůzka trvala cca 4 hodiny, na jejím konci každý obdržel potřebné dokumenty, které si s sebou budeme muset vzít na ambasádu. Každý z nás také dostal balíček obsahující nějaké drobnosti pro nás a dva děkovné perníčky. Paní Rule nás požádala, abychom jeden perníček dali po příletu hostitelské rodině a druhý naší koordinátorce :).

Pár dní po schůzce jsem se vrhla na vyplňování žádosti k získání víza. Již od počátku jsme byli upozorněni na to, že stránky ambasády jsou zastaralé a často padají. Po pár hodinách bojování se mi to naštěstí povedlo, chtělo to jen pořádnou trpělivost :). Platba proběhla v pořádku a pohovor na ambasádě mě čeká na konci července.

Datum odletu ani své umístění stále ještě nevím, ale i tak si čím dál více začínám uvědomovat, jak rychle se to blíží. Červen utekl jako voda, na začátku měsíce jsem se spolu s kamarády zúčastnila školního turistického kurzu v Krkonoších, kde jsme strávili týden. Po návratu z kurzu jsme dopsali poslední testy, uzavřely se známky, a pak už přišel konec školního roku. Na ten jsem se těšila, ale zároveň mi to bylo trochu líto, protože to byl poslední rok, který jsem strávila s mými kamarády ve stejné třídě. Teď jsem ve druháku a po prázdninách bych šla do třeťáku. Kvůli výměnnému pobytu v USA budu na rok přerušovat studium na mé škole. Až se po roce vrátím, dohodla jsem se s panem ředitelem, že se budu vracet do třeťáku, protože by pro mě bylo náročné přejít rovnou do čtvrťáku kvůli seminářům. I přesto mě s kamarády čeká léto plné zážitků a výletů, takže se moc těším na vše, co spolu zažijeme.

Doufám, že se vám blog líbil a těším se na vás u dalšího příspěvku.

Cesta na Sněžku

jezero Mały Staw

jezero Mały Staw

Eliška Zdražilová

Eliška Zdražilová, Rusava
student v USA, výherce stipendia, ročník 2024-2025

Poslední příspěvky

29. 06. 2024 ...čas se krátí