Poslední dny na střední škole v USA

Dneska je to naposledy, co píši blog z USA.

Vítám Vás u mého posledního blogu z USA,

 je zvláštní si uvědomit, že za dva týdny a kousek budu už zpět doma v České republice. Živě si pamatuji, jak jsem se loučila s kamarády než jsem odletěla do Ameriky a teď mě má najednou čekat to samé, jenže tentokrát se nemohu utěšovat tím, že za deset měsíců budu zpátky. S některými kamarády, které jsem tady potkala, mám pocit, jako kdyby jsme se znali celý život a loučit se s nimi nebude jednoduché. 

 V pondělí byla ceremonie, kde se oceňovali nejlepší studenti a já jako výměnný student jsem dostala certifikát účasti. Před začátkem jsem ještě naposledy vystupovala s jazz kapelou. Celá ceremonie byla asi dvě hodiny dlouhá a já přišla na řadu až jako poslední. Ale čekání se vyplatilo, všichni mi tleskali a ředitelka školy mi poděkovala a předala diplom. 

 Ve středu byl můj poslední den střední školy v USA, protože jako Senior nemusím psát finals. V průběhu dne jsem se loučila se svojemi učiteli a děkovala jim za to, že mi dali možnost studovat na Americké škole a všichni se ke mně vždy chovali moc mile a vážili si toho, že mohou učit výměnného studenta. Po ukončení všech předmětů organizovala škola rozlučkový picknick na školním dvoře. Dostali jsme zmrzlinu zadarmo a pak chodili za svými kamarády a podepisovali si ročenky.

 Aby jsme s kamarády zakončili tento den nabitý emocemi na pozitivní notě, zašli jsme do města Manitou Springs do podniku Lulu’s Downstairs, kde naši kamarádi hráli s jazz kapelou. Vím, že jazz tady skloňuji už po několikáté, ale je to dodnes velká část americké kultury, zvlášť díky tomu, že se angažuji ve školní kapele, jsem potkala spoutu mladých talentovaných lidí,kteří jazzem žijí a vybírají si kam půjdou na vysokou školu podle toho jestli dané město jak říkají “has jazz”. Tento podnik vypadal jako správný jazz klub z dvacátých let a kapela hrála fenomenálně. 

Teď mě čeká volno a užívání si posledních dnů v Coloradu Springs, děkuji, že jste se mnou skrze můj blog prožívali můj výměnný rok. Ještě vám napíšu moje pocity po návratu.

Děkuji za přečtení

Madla

jazz club

loučení s technical theater

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě