Hlavně o hudbě

Dnes Vám povím o úspěších naší školní kapely a dalších dobrodružstvích.

Vítám Vás zpět u mého blogu,

v posledním příspěvku jsem zmínila, že nás s Wind Ensemblem čeká velká soutěž a dnes Vám mohu ohlásit, že jsme postoupili do státního kola. Naše škola má tři kapely a dvě z nich postoupili, což je velmi neobvyklé, protože na většině škol je jejich nejlepší kapela na levelu naší druhé kapely. Na státní kolo se moc těším, jsem ráda, že mám tu možnost ho zažít. 

 Dále jsme také měli na škole takzvané solo and ensemble, což je akce při které vystupují každé nástroje zvlášť. Já a další tři trumpetisté jsme zahráli naší společně navičenou píseň. Akce se odehrávala celou sobotu, po skončení mého vystoupení jsem si vyslechla pár dalších studentů v různých místnostech školy vystupovali různé nástroje a bylo moc příjemné vidět tolik talentovaných mladých lidí. Náš školní distrikt investuje hodně energie a kvalitních učitelů do svého hudebního programu a to bylo opravdu poznat, protože i děti ze zákldní školy uměli zahrát poměrně komplikované skladby. 

 Další zajímavost, která se mi stala byla, že jsem potkala češku, když jsem byla na horolezení. Bylo to moc milé a překvapující, protože už jsem si jí s jejím miminkem v minulosti při lezení všimla, ale až teď jsem ji zaslechla mluvit česky. Bylo hezké si v USA popovídat v mateřštině, protože to bylo poprvé co jsem potkala někoho z česka za celý můj pobyt v Americe. 

 Mezi další krásné zážitky můžu přidat spontánní večer s kamarády, kdy jsme se rozhodli se hezky obléci a jít na večeři. V restauraci, kde jsme jedli, byla zrovna náhodou i živá muzika, takže to bylo opravdu povedené. 

 Také jsme šli pro změnu s partou kamarádů z horolezeckého klubu na promítání filmů o horolezení. Filmy byly opravdu zajímavé a inspirativní. Promítání probíhalo na jednom z kampusů Colorado College, který se mi moc líbil, celá část města v blízkosti univerzity je moje oblíbená, všude jsem mladí lidé, kteří jezdí na kolech nebo chodí pěšky (což se o zbytku města opravdu říct nedá). Celkově panovala milá atmosféra.

Děkuji za přečtení

Madla

Colorado Springs Downtown

the Rocky Mountains

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě