Běžecké závody v USA – Track meets

Již od začátku druhého semestru má na mém rozvrhu své právoplatné místo track. Mám ho poslední hodinu ve škole - tedy osmou.

Obvykle po ukončení mé sedmé hodiny se odebereme na parkoviště a nasedneme do auta, které řídí má kamarádka. Opodál stojí školní autobus, který je přistaven pro studenty, jenž nejsou schopni dopravit se na track autem.

Cesta na track trvá přibližně pět minut, neboť track - dráha - a tělocvična se nachází nedaleko Middle school a ne High school. 

Když dorazíme, zamíříme do šatny v tělocvičně, kde se převlíkneme do sportovního oblečení a usadíme se na předem určených místech v tělocvičně. Následuje krátká rozcvička - protažení a abeceda - a my pak vyrazíme ven na ovál/track, kde se rozdělíme na dvě skupiny, jedni běhají delší vzdálenosti (800m - 3.200km = 2 miles) a ostatní běhají sprinty. Trénink těchto dvou skupin se obvykle liší. Já se nacházím ve skupině 1. tedy já běhám delší vzdálenosti - přesněji řečeno 3.2km.

Závody ovšem probíhají jinak. Obvykle začínají okolo čtyř nebo lehce po čtvrté. Je zde několik možností, co můžete dělat. Jednak jsou tady závody, kde musíte běhat, ale pak jsou tady možnosti jako vrh koulí, házení disku, skok o tyči, vysoký skok, trojskok a skok do dálky. Běhací aktivity jsou následující 100m, 4x100(stafeta čtyř a každý běží 100m), 200m, 400m, 4x400 (štafeta čtyř běžící celkem 1600m), 800m, 4x800 (což znamená štafeta o čtyřech a každý běží 800m), 1 míle (1600m) a poslední aktivita je 2 míle, tedy 3.2km.

Závody začínají "neběhacími'' aktivitami. A později, někdy dokonce i okolo páté, následují první závody, kde se běhá, což je 4x800m. Sprinty a běh na delší vzdálenosti se střídají.

Já běhám předposlední událost. Dokonce někdy běhám okolo devíti večer.

Pak jsou tady dva typy závodů. Jedny jsou pro velké školy - ti si musejí své závodníky vybrat pomocí takzvaných try outs, a pak závodníci musejí opravdu trénovat, aby si udrželi své místo v týmu - a pak jsou tady školy menší, jako je ta má - zde do týmu přijímají všechny, jenom tedy musíte docházet na track meets = závody, a v podstatě mi ani přijde že nemáme těžké tréninky. V celkových výsledcích je tento rozdíl znát, přestože všichni mají stejné šance.

Jako odměnu za umístění v prvních osmi dostaneme, různě barevné pro různá místa, stužky.
Domů se vracíme velice pozdě - okolo devíti či desíti večer - a obvykle další den následuje škola. Závody máme přibližně 2x týdně.

Vše nakonec vyvrcholí na státním šampionátu. Na tento šampionát se můžeme dostat pouze, když dosáhneme určitého výsledku - velice dobrého času v běhacích aktivitách, či určité vzdálenosti ve skoku nebo hodu. 

Adéla Zmrzlá

Adéla Zmrzlá, Praha
studentka v USA, ročník 2018-2019

Vyzkoušejte také studium v USA s CCI

Poslední příspěvky

19. 04. 2019 Americká prom
04. 03. 2019 ACT test v USA zdarma
01. 02. 2019 Homecoming
31. 01. 2019 Druhý semestr
31. 12. 2018 Vánoce v Chicagu II
31. 12. 2018 Chicago a Vánoce