Chicago a Vánoce

Již dlouho jsem věděla, že svátky budeme trávit v Chicagu. Když jsem se tuto zprávu dozvěděla, byla jsem nadšená, ale čím více se náš výlet přibližoval, tím více jsem byla nervózní.

Přece jenom se jednalo o nové prostředí a nové lidi v zemi, jenž je pro mne doposud neznámá.

Den předem jsme si rozdali dárky v rodině. Byla jsem obdarovaná spousty dárky, které jsem si ani nepředstavovala, že bych mohla dostat. 

Konečně nadešel onen den, tedy pátek 21. prosince, a my jsme vyrazili na dvanácti hodinovou cestu do města přibližně půl hodiny od Chicaga,kde bydlí moji noví příbuzní. Přestože tato dlouhá cesta není nic na co bych nebyla zvyklá, má nervozita jen vzrůstala.

Po uplynutí přibližně šesti hodin na cestě  jsme se stavili ve městě St. Louis a navštívili jsme Gateway Arch, což je velký oblouk  přibližně 193 metrů vysoký. Je to jeden z mnoha národních parků které se v USA nacházejí.

Nahoru  tedy na vrchol Gateway Arch, která slouží také jako rozhledna a muzeum, nás vyvezl malý výtah. Nahoře se nacházel malý prostor s okénky, jimiž byl nádherný výhled na celé město St. Louis. Nejspíše bychom nahoře vydrželi déle, ale můj malý šestiletý bráška se začal nudit a pokládat otázky typu kdy už půjde dolů. Konečně bylo přání bráchy vyslyšeno a my jsme, opět malým výtahem, sjeli dolů a vyrazili jsme na prohlídku malého muzea.

Po ukončení této prohlídky jsem přemluvila rodiče  aby mne vzali do starého soudního domu, který stál opodál. Když jsme vešli dovnitř, historie tohoto nádherného domu jen dýchala. 

Nakonec jsme se všichni naskládali do auta a vyrazili.

Poněvadž náš příjezd byl překvapením pro mého strýce, málo lidí o něm vědělo. Můj strýc byl velice mile překvapen, když nás spatřil, ale naneštěstí bylo velice pozdě večer, a my se po krátkém pozdravu odebrali do postele.

Následující den se konala veliká párty  poněvadž syn mého strýce a tety se vracel domů na svátky z armády  přesněji tedy od mariňáků.

Během tohoto dne jsem byla velice nesvá. Má nervozita a nepohodlnost jen narůstala s přibývajícím počtem lidí  kteří na párty dorazili. Nikoho, vyjma mé rodiny, jsem neznala a na nové prostředí jsem stále ještě nebyla zvyklá 

Následující den, tedy neděle 23. prosince, jsme vyrazili nakupovat. Na nákupy šli pouze ženy. 

Adéla Zmrzlá

Adéla Zmrzlá, Praha
studentka v USA, ročník 2018-2019

Vyzkoušejte také studium v USA s CCI

Poslední příspěvky

19. 04. 2019 Americká prom
04. 03. 2019 ACT test v USA zdarma
01. 02. 2019 Homecoming
31. 01. 2019 Druhý semestr
31. 12. 2018 Vánoce v Chicagu II
31. 12. 2018 Chicago a Vánoce