Graduation a saying goodbye

rozhodla jsem napsat ještě jeden poslední příspěvek z usa než poletím zpět

Vítám Vás zpět u svého blogu,

vím že posledně jsem říkala, že to je můj poslední blog z USA ale rozhodla jsem se napsat ještě jeden příspěvek, než se vrátím zpět  do Česka.

 Na konci školního roku nás seniors čekal graduation. Bohužel pravidla naší školy jsou, že výměnní studenti nemají povoleno účastnit se společně se svými spolužáky graduation ceremony. Ale pár dní před se konala takzvaná capping ceremony, při které jsme byli my všichni výměnní studenti pozváni na pódium a dostali jsme od ředitelky certifikát. 

 Na samotnou graduation jsem se měla možnost podívat, protože jsem hrála se školní kapelou pro seniors, když nastupovali do sálu. Několik spolužáků mělo závěrečný projev a pak si všichni chodili postupně na podium pro svoje diploma. A samozřejmě nechyběl moment kdy všichni vyhodili svoje čepice do vzduchu. 

 Po graduation je tradiční pořádat graduation party, kam pozvete kamarády a rodinu a oslavuje se, že jste dokončili high school education. Já jsem byla pozvaná čtyři graduation parties a všechny byly moc hezké. 

 Sama nevím jak je možné, že to všechno tak rychle uteklo, ale sama jsem musela pořádat party, bohužel moje se nejmenovala graduation party, ale farewell party. Pozvala jsem svoje nejbližší přátele a naposledy jsem si s nimi užívala sdílené momenty. Nemůžu uvěřit že s většinou z nich to bylo naposled co jsem se s nimi mohla obejmout, minimálně naposled na hodně dlouhou dobu. Zítra je můj poslední den v USA a pak mě moje host rodina, se kterou se mi bude taky těžko loučit po tom co jsem s nimi žila ve stejné domácnosti deset měsíců a spoustu jsem toho s nimi zažila, odveze na letiště. 

 Domů se těším, ale zároveň se mi nechce opouštět Colorado, které mi za tenhle rok přirostlo k srdci. Jak říkám kamarádůk, když se mě ptají jaký to je pocit, je to “bittersweet”.

 Děkuji za přečtení

 naposledy z velké dálky

 Madla

graduation party

poslední pohledy na hory...

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě