Jaro in the Springs

Dneska Vám povím jak se snažím užívat si kamarády a Ameriku na plno v posledních pár týdnech, které tu mám.

Vítám Vás zpět na mém blogu

Je neuvěřitelné jak čas letí, když si vzpomenu jak bylo na začátku vše nové a teď už jsem na vše tak zvyklá. Čas v Coloradu se mi krátí tak si snažím užívat všeho a všech jak nejvíc to jde.

 Minulý týden jsem byla já a pár dalších studentů angažující se v divadelním odvětví naší školy na divadelním vystoupení na naší místní colorado college. Měli jsme možnost se před a po vystoupení bavit s herci a měli jsme s nimi i krátký workshop o improvizaci. Představení bylo velmi dobře provedené.

 O víkendu jsem byla s kamarády na pouti, která byla velmi podobná našim poutím, jen bez hlasité české pop hudby. 

 S kamarády občas chodíme do restaurace a kavárny  “Poor Richard’s” kde každé pondělí pořádají trivia. Dlouho jsem na ně chtěla jít, ale bohužel jsou ve stejný čas jako moje horolezení. Rozhodla jsem se ale jeden týden vynechat a vyrazila jsem s kamarádkou Sophii na game night. Bohužel hra vydržela jen zhruba 30 minut, protože aplikace, přes kterou jsme měli posílat naše odpovědi přestala fungovat. Všichni soutěžící ale dostali jako omluvu desetidolarový poukaz, díky kterému jsem si alespoň koupila dezert ke kafi. 

  Další podnik, který je oblíbený mezi místními, je “Wild Gose” kde skoro každý víkend hraje živý jazz. Protože do jazzu jsem se poslední dobou zamilovala, nemohla jsem si tuto zkušenost nechat ujít. S kamarádkou, která hraje na basu v naší jazz kapela, jsme v sobotu večer vyrazili za kulturou. Hudba byla úžasná a schodou náhod byl basista v kapele, která hrála Sophiin učitel, takže si s námi přišel chvíli povídat potom co dohrál. Po koncertu jsem přespala u Sophie a den nato si mě moje host rodina vyzvedla a jeli jsme do městečka Manitou, které je velmi blízko Colorado Springs. Manitou je roztomilé městečko v horách a jarní rozkvetlé stromy mu jen přidávají na kráse.

 Ve škole všichni už odpočítávají dny do začátku prázdnin, venku začíná být hezky a já jsem s kamarády šťastná, že můžeme jíst obědy opět venku na školním dvoře.

 Děkuji za přečtení

Madla

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě