Život studenta v USA v době viru

Vítám vás zpět u dalšího blogu. Vzhledem k tomu, že se toho moc za poslední týden nestalo, povím vám trošku více o tom, jak to chodí v mé škole, co přesně dělám v některých předmětech a také jak probíhaly zkoušky do divadla.

Jedna z věcí, kterou tu řeším skoro po celou dobu studia v USA, jsou tzv. SAT testy. Každý americký student musí napsat v jedenáctém ročníku SAT test z angličtiny čtení, psaní, matematiku s kalkulačkou a bez. Celý rok se na tyto testy připravují formou tzv. prepworks, což je stejný formát testu ale jiné otázky. Studenti z jedenáctého ročníku musí splnit 90 minut týdně, zatím co studenti z deváté a desáté třídy plní 60 minut týdně. V podstatě něco jako byste se připravovali na naše cermat nebo scio testy. Poté co tyto testy napíšete na konci školního roku vám budou přiděleny body a podle toho jaké máte skóre se vám otevírají příležitosti ke stipendiím, přijmutí na univerzity, nebo vysoké školy.

Moje prepworks ...

Co se týče zvláštních volitelných předmětů, tak mě překvapila výuka byznysu a ekonomiky. I když to znělo složitě, oba učitelé mě toho zvládli hodně naučit jednoduchým způsobem. Další zajímavý předmět je ročenka. Celý předmět je o tom, že tvoříte knihu se všemi zážitky, co se za celý rok staly. Chodíte dělat rozhovory se studenty, fotíte všechno, co vidíte a píšete příběhy. V podstatě menší forma žurnalistiky. Letos se ročenka píše hůř, protože většina akcí a událostí se neděje kvůli covidu, ale i tak jsme našli nějaká témata, o kterých se rozepíšeme.

Také se nám konečně otevírá divadlo. Ve čtvrtek byl casting na otevřené role ve hře Pýcha a předsudek. Sama jsem šla casting vyzkoušet, a i když jsem se hodně zasekávala, nakonec jsem nějak zaujala. Ve středu se vrátím s dalším kouskem a snad se dostanu do týmu. A i kdyby ne, paní učitelka řekla, že můžu pracovat v zákulisí

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!