Nadcházející SAT testy

Po týdnu prázdnin nás čeká zase práce. Vím, že mám za sebou už jeden týden školy, ale musím se přiznat, že návrat k „normálnímu“ režimu pět dní v týdnu je těžší, než jsme se mysleli. Všichni moji kamarádi se přiznali, že už v pondělí byli unavení a potřebují další víkend.

Začíná se tu pomalu oteplovat, což je paráda, protože kdykoli je šance, tak jdeme se třídou ven, abychom si dali pauzu od roušek, protože je venku nemusíme nosit, pokud jsme metr a půl od sebe. Jedna z nejlepších hodin byla výtvarka. Vzali jsme si naši práci ven a malovali jsme na fotbalovém hřišti. Bylo to velmi příjemné, hlavně když bylo krásné počasí.

Zítra nastane osudný dne D. Dne kdy si vyzkouším napsat SAT testy. A je jasné, že mě tolik nestresuje, kolik bodů dostanu, protože nebudu chodit na vysokou v USA, ale čeho se nejvíce bojím jsou různá pravidla, která musíme dodržovat, protože se všichni bojí, že bychom podváděli. Zaprvé, za celý rok, co jsem tu byla, tu nikdo nepodváděla ani jednou, takže nevím, proč tu jsou tak tvrdá pravidla. Chápu, že je to státní test, ale nevím, jak přesně by se na něm podvádělo, protože jsou to scio testy a ani já nevím, jak bych tam podváděla. A za druhé ta pravidla jsou mnohem těžší, než se zdá.

Nesmíte mít u sebe telefon, musíte ho nechat doma, jinak všichni studenti z vaší místnosti nemohou projít testem. Nemůžete ho mít u sebe i když je vypnutý, prostě ho nechte doma. Nesmíte mít s sebou žádnou tašku, batoh ani pytlík. Musíte si přinést tužku 2B (žádnou jinou) a svoji kalkulačku, která musí být předem prověřena, zda ji můžete používat. A ještě můžete mít láhev vody nebo svačinu, ale já se toho moc bojím, takže radši budu hladovět.

Také jsem se dozvěděla, že budou desetiminutové pauzy, ale absolutně nevím, co tam budu dělat, protože kreslit si nemůžu, číst si nemůžu, spát nemůžu. Kamarád mi řekl, že se můžu koukat do stropu, ale i tak se bojím, že na mě vylezou s argumentem, že mám tahák na stropě, takže nevím, co jiného dělat.

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!