Únikovka, divadlo a prom v USA

Dnes vám prozradím mé rozmanité plány na tento a příští týden. Nejenom, že mě čeká zkoušení s divadlem, prom a přípravy na přestěhování, ale také navršení mé dospělosti.

Než začneme se složitými plány, chci se s vámi podělit o příjemný zážitek na mém prvním školním výletě. S třídou matematiky jsme vyrazili do únikových místností. Paní učitelka nám řekla, že nás chce vidět, jak používáme mozky v praxi, ale také to je odměna za naši práci za celý školní rok v USA. Moje skupina šla do únikové místnosti s názvem „Únik z Alkatrazu“. Pro ty, co netuší, Alkatraz je známé vězení v USA, které je umístěno na ostrově daleko od pobřeží. Myslím, že už dávno není funkční. Nejdříve jsme se museli dostat z cel a pak celkově z budovy vězení. Čekalo nás i elektrické křeslo, ale nikoho jsme naštěstí neusmažili. Největší překvapení pro mě bylo, že moje skupina netušila, co je to šroubovák a jak se používá, takže já se chopila práce se šroubovákem a ostatní vyřešili hádanky. Samozřejmě z místnosti jsme unikli s pěti minutami navíc.

Tento týden mě čeká hodně práce. Nejenom, že moje zkoušky s divadlem se protahují od půl čtvrté do sedmi večer (a protáhnou se brzo až do deseti), ale také mě čeká přestěhování se na týden do jiné rodiny. Moje rodina totiž jede na Floridu, ale pro mě je výlet příliš nákladný, takže zůstávám doma. Problém je že my studenti nesmíme zůstat sami bez dohledu osoby starší 25 let. Takže jsme našli na chvíli náhradu. Doufám, že to se mnou zvládnou.

Také mě čeká i pár příjemných okamžiků. Za prvé prom. Byli jsme na nákupu šatů, dokonce i kamarád se rozhodl jít se mnou, takže se nemůžu dočkat. Ale také mě čekají mé osmnácté narozeniny a samozřejmě se to tu musí oslavit, protože dospělost. Jsem ráda že si mohu pozvat pár kamarádů a oslavit všechno s nimi.

Moje jízda školním autobusem !

Autobus před námi si zapoměl zavřít zadní dveře ...

Příprava před vchodem do místnosti.

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!