Chemie, divadlo a Utah ...

Hlásím se zpět s novými zážitky. Dnes vám povyprávím o laborce v chemii, jak dopadly zkoušky do divadla, a hlavně o výletě do Utahu.

Ve škole se to pomalu rozjíždí a začínáme dělat hodně zábavných věcí. Jednou z nich je naše laboratorní práce v chemii. Zkoušeli jsme pracovat se sklem. Naším úkolem bylo odlomit si kousek skleněné trubičky (velká asi jako brčko), zahladit konce, aby nebyly ostré a ohnout ji do pravého úhlu. Když jsem si zkoušela odlomit kousek trubičky, tak jsem se pořezala, jelikož jsem neudělala dostatečně hlubokou rýhu a také jsem trubičku lámala špatným směrem. I přes mé „zranění“ jsem trubičku ohnula a dostala plný počet bodů.

Společně s Eve jsme vám nahrály půl roku našeho cvičení a snahy. Snad se vám bude líbit.

 

Minulou středu probíhalo pokračování zkoušek do divadla. Samozřejmě jsem vyšla ze cviku, protože karanténa zastavila chod času a já zlenivěla. No každopádně jsem celé úterý cvičila monolog, který jsem měla předvést před porotou. Další den po škole jsme s kamarádkou vyšilovaly a modlily se, abychom obě dostaly nějakou dobrou roli. Po předvedení monologu, jsme každá zahrály několik scén, abychom předvedly, že rozumíme textu a umíme hrát. Po dvou dnech jsme dostaly výsledky. Obě jsme získaly dobré role. Já jsem získala roli pana Benneta a kamarádka roli pana Wickhama.

Celý týden byl zakončen krásným výletem do Utahu. Na univerzitě v Utahu, kam chodí moje hostitelská sestra Kate, se konal basketbalový zápas a samozřejmě Kate a její tým roztleskávaček nesměl chybět. My jsme byli pozváni jako hosté účinkujících. Nejenom, že jsme viděli úžasné vystoupení roztleskávaček a krásný výkon basketbalistů, ale také jsme strávili nějakou dobu s Kate, se kterou se tolik nevídáme, kvůli jejímu studiu. Myslím, že to byl parádní výlet.

Krásný výhled na hory.

Kostel, který připomíná ty naše. Většina z nich jsou moderní a ne tak historické jako u nás.

Starší americké budovy, které nenajdete všude ...

Lucie Prajslerová

Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021

Poslední příspěvky

24. 05. 2021 Začátek konce ...
11. 05. 2021 Blíží se konec ...
29. 04. 2021 Prom a výlet s NHS
27. 03. 2021 Denní rutina
20. 03. 2021 Zapadli jsme sněhem!