Koncert a první Vánoční přípravy

Ahoj dneska Vám povím o dalších přípravách na Vánoce a všem co se děje na mojí škole.

Vítám Vás opět všechny zpět na mém blogu.

Ve škole teď máme zvláštní období, mezi nedávnou týdenní pauzou a závěrečnými zkouškami tohoto semestru. Taky s technickým divadlem teď nemáme žádnou hru na kterou by se museli připravovat kulisy, takže poslední dny jen uklízíme přebytečné kostýmy. V němčině se nás teď náš učitel snaží připravit na takzvaný AP test, který budou absolvovat všichni moji spolužáci. Já osobně testována nebudu, protože AP testy fungují tak, že podle toho kolik bodů dostanete tolik pak budeme mít uznaných kreditů na Americké Univerzitě. Já ovšem plánuji studium pokračovat v Česku. Každopádně součástí testu je simulovaná konverzace. Všichni studenti dostanou malý záznamník, pustí se předem nahrané audio, které zahrnuje i pauzy během kterých odpovídáme, každý do svého záznamníku. Je to velmi stresující a nikdo se na to netěšil. Když jsme si to zkusili poprvé, všichni se moc styděli a celou dobu bylo ve třídě nepříjemné ticho. Napodruhé už se nám dařilo trochu lépe, když nám náš učitel testy oznámkoval většina dostala kolem čtyř bodů z maximálních pěti.

S Wind Ensemblem jsme měli Vánoční koncert, myslím, že se nám podle mého názoru podařil. Vystupovaly všechny školní kapely až na Jazz band a jako hřeb večera se všechny kapely spojily pro písničku Sleigh Ride, což bylo opravdu chotické, protože jsme se skoro nevešli na pódium.

Také jsme ve škole začali mezinárodní klub, myšlenka za ním je, že všichni studenti, kteří se přestěhovali do USA, nebo jako já v USA na rok studují, mohou sdílet co jim nejvíce chybí a co jim přijde na Americe zvláštní. První schůzky byly velmi milé a všichni se těšíme na další.

S rodinou už se také připravujeme na Vánoce o víkendu jsme si jeli do lesa uříznout svůj vlastní stromek. V Coloradu je velmi populární si pořídit povolenku pro řezání stromu z lese za dvacet dolarů než si ho koupit za sto. Stromky jsme si přivezli domů rovnou dva, jeden dovnitř a jeden jako ozdobu na terase. Doma jsme oba hned ozdobili a naladili se na Vánoční náladu. V sobotu si moje host mamka pozvala kolegu z práce, který je bývalý profesionální pekař a pekli jsme společně sušenky. V pondělí jsem balíčky s cukrovím rozdávala všem svým učitelů.

 

Děkuji za přečtení

Madla

přípravy na koncert

Mikuláš o hodině němčiny

Vánoční stromek

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě