Thanksgiving a cestování s rodinou

Dneska se dočtete o tom, co jsem dělala během dlouhé týdenní pauzy.

Vítám Vás všechny zpět na mém blogu,

Poslední týden jsem měla ve škole volno, protože se slavil specificky americký svátek, Thanksgiving. Američané během něj oslavují přátelsví mezi původními obyvateli a přistěhovaleckými Američany. Tradičním jídlem je krocan, brusinková omáčka, koláč a hlavně velká večeře, při které se sejdou všichni členové rodiny a připomenou si za co jsou vděční.

 Moje prázdniny byly dokonce o den delší, než bylo plánované, a to proto, že napadl první sníh. V Coloradu bývá sněhu hodně, takže škola má právo vyhlásit pět takzvaných “snow days” ročně, během kterých se odvolá výuka, to aby byl čas vyklidit sníh z ulic. Takže místo testu z Americké historie jsem si mohla přispat. 

 V sobotu jsme s rodinou vyrazili do města Moab, kde jsme zůstali do středy. Spali jsme v chatce a každý den jsme se jeli podívat na jinou část národního parku. I když jsem v Moab už jednou byla s koordinátorkou, napodruhé to bylo zase úplně jiné. S rodinou jsme šli na jiná místa a mohli bychom tam zůstat i déle, protože přírodních památek je tam v okolí nespočet. 

 Každopádně ve středu jsme se přesunuli do města Glenwood Springs, kde jsme si dopřáli dva odpočinkové dny a návštěvu minerálních lázní. 

 V sobotu jsme u nás doma pořádali thanksgiving party. Host rodiče si pozvali známé a já si pozvala kamarádky ze školy. Kreslili jsme povídali, smáli se a zůstali vzhůru do čtyř ráno.

Bylo to moc milé. 

 A konečně v neděli jsme opožděně oslavili díkůvzdání. Širší rodinu jsme pozvat nemohli, protože je roztroušená všude po světě. Ale nás pět se hezky obléklo, a pak už jsme jenom jedli. Nic víc se o díkuvzdání tradičně nedělá. Pak už jsem se jen připravila na tvrdý návrat do reality a do školy. Zároveň se začínáme chystat na Vánoce, protože Američané musí vždycky něco slavit a svátek tu střídá svátek.

 

 

Děkuji za přečtení,

  Madla Frouzová

V místním khkupectví jsem našla českou knihu

arches

kde jsme přespávali...

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě