Vánoce, zimní prázdniny a Nový rok v USA

Vítejte u novoročního blogu. V tomto příspěvku se dočtete o mých vánocích s rodinou, o tom jak jsme trávili zimní prázdniny, a také o Novém roku. Dočtete se o některých dárcích, které jsem od rodiny dostal, a také o návštěvě dědy, která proběhla o prázdninách.

Zimní prázdniny jsem si neskutečně užil. Trávil jsem je celé s hostitelskou rodinou, kromě víkendu posledního školního týdne, kdy jsem měl dvoudenní zápas. Doma jsme společně stavěli sněhuláky, hráli deskové hry a sledovali filmy. V úterý jsme odjeli do Glenwood Springs, což je město nedaleko od bydliště dědy mé výměnné rodiny. Při této návštěvě jsem potkal prababičku, jejíž otec přijel do Ameriky z Itálie přes Elis Island. Na tomto výletě jsme byli bobovat na pneumatikách, čemuž moje rodina říká ,,snowtubing”. Byla to strašná sranda, protože jsme s nejstarší sestrou měli soutěž, kdo doletí dál z jednoho skokánku. Poté jsme též navštívili přírodní horké prameny v Glenwood Springs, které byly velmi příjemné, s výhledem na hory a sněhem vedle bazénu.
Vánoce byli též skvělé a úplně jiné, než u nás doma. Dvacátého čtvrtého jsme šli do kostela, ale jinak to byl obyčejný den strávený s rodinou. Toto tvrzení neplatí pro večer, kdy jsme si rozdávali dárky, které jsme si koupili mezi sourozenci. Protože zde mám šest sourozenců, naše rodina má tradici zvanou ,,secret sib”. Poenta je, že každý dostane přiděleného jednoho sourozence, pro kterého koupí dárek, každý ale ví jen toho, koho si sám vylosoval. Toto jsou dárky, které jsme otevírali dvacátého čtvrtého. Po otevření dárků jsme šli všichni spát dolů, kromě rodičů, kteří dobalovali dárky nahoře. Dvacátého pátého jsme vstali a vyběhli nahoru, kde jsme rozbalili dárky a poté jsme si dali snídani a strávili celý den spolu. Můj oblíbený dárek je od rodičů, kteří mi dali klíč od domu, na kterém je Coloradská vlajka. Tento klíč mi dali jako symbol, že se kdykoli mohu vrátit.
Silvestr se tu nijak zvlášť neslaví. Navštívili jsme kamarády na večeři, a potom jsme jeli domů, kde jsme počkali do půlnoci, kdy jsme odpálili ,,confetti canons” a poté šli všichni spát. Zato na Nový rok jsme navštívili další kamarády na oběd. Tyto lidi jsem potkal poprvé, ale byli moc milí. Jejich rodina nám ukázala i jejich auta, přičemž jedno z nich byl Cadillac Escalate z roku 1975, což je opravdu krásné auto, ale je obrovské.
 
Děkuji vám za čtení mého blogu a na přečtenou příště.

Hory při cestě k dědovi.

Neskutečně větrný vrcholek ,,Lovend Pass” při cestě domů.

Fotka ze ,,snowtubingu”

Přírodní horké prameny v ,,Glenwood Springs”

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago