Jr. GGLC a americký drive in

Dobrý den milí čtenáři. V dnešním příspěvku se dočtete o ,,Junior Greenheart Global Leadership Conference”, která se odehrála v Chicagu, a kde jsem strávil poslední čtyři dny. Dočtete se o všech zajímavých věcech, které jsem v Chicagu zažil, ale také o americkém ,,drive in” kině, do kterého mě vzala moje rodina.

Vítejte u dnešního blogu. Poslední čtyři dny jsem strávil v Chicagu na konferenci juniorských globálních vůdců. Tento sraz zorganizoval Greenheart. Jak jste se mohli dočíst v minulém blogu, o možnost jet na tento sraz jsme museli soutěžit. Jakmile jsem se dozvěděl, že jsem jeden z výherců, tak mi Greenheart poslal letenky a papíry, které jsem musel podepsat. Ve středu ráno mě výměnná rodina vzala na letiště, odkud jsem doletěl do Chicaga. Jakmile jsem přistál v Chicagu, tak jsem se potkal s pěti dalšími výměnnými studenty, kteří byli z Ukrajiny, Gruzie, Polska a Indie. S ostatními studenty a s organizátory jsem velmi dobře vycházel a moc jsem si to s nimi užil. V Chicagu jsme dělali spoustu zajímavých věcí. Učili jsme se o jiných kulturách, ale také jsme měli workshopy o veřejných proslovech. Při našem pobytu v Chicagu jsme měli prezentaci o tom, co jsme se naučili o sobě a o naší kultuře při naší výměně v Americe. V místě prezentace bylo zhruba dvacet pět lidí a na online hovoru se připojilo zhruba dalších sto třicet. Na svůj proslov jsem měl šest minut, po čemž následovalo zhruba pět minut dotazů od lidí v místnosti, ale i od lidí z online hovoru. Na naší cestě jsme měli velmi plný program se spoustou workshopů, ale mezi moje oblíbené aktivity patřilo dobrovolnictví v ,,Plant Chicago”. Plant Chicago je nezisková organizace, která pomáhá lidem v Chicagu s pěstováním rostlin a hub ve velkých městech. Když jsme zde pomáhali, tak jsem se naučil hodně o pěstování hub, akvaponice, ale také o tradičním pěstování. Další velmi zajímavá část našeho programu byla návštěva ,,Chicago Council on Global Affairs”. Tato organizace řeší světové problémy skrz diskuze s experty. Tato organizace též spolupracuje s vládou, které dává mnoho doporučení.
Po návratu z Chicaga mě moje rodina vzala do ,,drive in.” Drive in je kino, kam přijedete autem, z kterého sledujete film na velkém plátně na konci parkoviště. V tomto kině jsme měli zvuk z rádií aut, která jsme naladili na frekvenci kina. Tento ikonický americký zážitek byl super, ale začalo pršet, takže jsme trochu zmokli, protože jsme si lehli mimo auto na deku.
Děkuji vám za čtení mého blogu a budu se na vás těšit příště.

Chicagská pizza

Navy Pier

Rostoucí Cordyceps Militaris v plant chicago.

Výhled na Chicago

Pavel Forman

Pavel Forman, Pardubice
student v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

07. 05. 2023 Baseball a Chicago