Vítejte u mého blogu a něco mně

Ahoj, vítám vás na svém blogu, sem budu psát vše o mé cestě za oceán, ale nejdříve bych se vám chtěla představit. Mé jméno je Magdalena Frouzová (zkráceně Madla nebo Majda) je mi 16 let a pocházím z vesnice Holostřevy na západu Čech.

Ahoj, vítám vás na svém blogu, sem budu psát vše o mé cestě za oceán, ale nejdříve bych se vám chtěla představit.

 

Mé jméno je Magdalena Frouzová (zkráceně Madla nebo Majda) je mi 16 let a pocházím z vesnice Holostřevy na západě Čech. Ve svém volném čase se věnuji hlavně skautu, kde vedu družinku šesti holčiček ve věku kolem deseti let, připravuju pro ně program každý týden na schůzkách a pomáhám jim se učit a růst. Ráda čtu, koukám na filmy a poslouchám hudbu. Taky už několik let se učím hrát na trubku.

 

O možnosti studia v zahraničí jsem přemýšlela už jako docela malá, protože mě vždycky bavila angličtina a ráda zkouším nové věci. A letos najednou už přišel čas kdy už by taková věc byla možná. Řekla jsem o mém nápadu mým rodičům a ti souhlasili, že bych si takový zážitek určitě zasloužila. A tak jsme začali hledat a mamka narazila na stránky CCI, kde byla možnost získání stipendia na rok studia v USA. Řekli jsme si že za pokus nic nedám, napsala esej, zvládla testy a pohovor a teď je ze mě jeden ze dvou výherců stipendia na školní rok 2022/2023. Teď už vím že do Ameriky pojedu, do kterého státu přesně se ale dozvím nejspíše až ke konci léta, takže už jen nedočkavě čekám. 

 

Ještě nemohu vědět co na mě v Americe čeká, ale o všem vás budu informovat tady na svém blogu. Každopádně se moc těším na všechny zážitky a výzvy, které můj pobyt v úplně jiné zemi přinese a jsem moc vděčná CCI za tuto možnost.

 

Tak u příštího blogpostu, na shledanou.

Magdalena Frouzová

Magdalena Frouzová, Bor
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2022-2023

Poslední příspěvky

09. 05. 2023 Jaro in the Springs
22. 03. 2023 Hlavně o hudbě