Halloween – tradice a vlastní zkušenost

Moje jedinečná zkušenost s Halloweenem byla naprosto skvělá!! Už od začátku října jsem se na něj těšila a skutečnost má očekávání nijak nezklamala.

První Halloweenská tradice, která mě tu překvapila, byl výlet na pumpkin farm, kam jsme vyrazili společně s celou rodinou, a kde jsme si každý vybrali krásnou dýni na vyřezání. Na farmě byly dýně od malinkatých dekorativních až po velké a těžké, které byly obtížné převážet i na vozíku. S dýní, kterou jsem si vybrala na vyřezávání jsem byla více než spokojená. Byla tak akorát velká, abych jí mohla nosit bez potíží, ale abych na ní pořád mohla vyřezat obličejík. Kromě této dýně jsem si vybrala i pár malinkých na vyzdobení pokoje, takže z farmy jsem odjížděla hned s několika krásnými dýněmi.

 

Na Halloween jsme jeli ke kamarádům. Už jsem u nich jednou byla, takže vím, že všechny akce dělají skutečně ve velkém, a taky že ano. Dětí tu bylo něco okolo dvaceti, a všechny tam měly i rodiče. Navíc jsme měli pronajatá golfová autíčka a jednu čtyřkolku s přívěsem, na kterých jsme se mohli přepravovat mezi různými částmi sousedství, takže malé děti jely ve vozíku za čtyřkolkou a my ostatní na golfových autíčkách. Trick-or-Treating, neboli koledování, byla zábava. Vždy jsme zastavili před domy, celá banda dětí vyběhla k domům okolo, vykoledovala si sladkosti a zase se nahrnuli do vozíku. Mě na tom asi nejvíce bavilo sledování výzdoby na domech, protože ta byla opravdu krásná a kreativní. Bylo vidět, že lidé tu berou Halloween vážně.

 

Celkově jsem si Halloween opravdu užila, ale přesto se našla jedna věc, která dokonalá nebyla. Jen co se setmělo, nastala neskutečná zima. Pár dní před Halloweenem nám totiž teploty slezly o necelých dvacet stupňů, takže jsme skutečně mrzli, přestože jsem si původně myslela, jaké nám bude horko. Vzala jsem to ale tak, že všechno prostě nemůže být perfektní a nenechala jsem si tím zkazit můj jedinečný zážitek. Pokud i vy pojedete do Ameriky a něco takového se vám stane, nezoufejte. Já si na sobě právě ověřila, že ani mrazivé počasí prostě úžasné zážitky zkazit nemusí, pokuď to toho jdete pozitivně!!

Pumpkin Farm

Halloween decoration

Adéla Zemanová

Adéla Zemanová, Praha
studentka v USA, ročník 2019–2020

informace o studentce...

Poslední příspěvky

22. 01. 2020 Vánoce v Americe
05. 11. 2019 Homecoming
14. 08. 2019 První dny ve škole