Homecoming

Když se mě má americká rodina zeptala, jestli chci jít na homecoming, netušila jsem co si pod tím mám představit, ale okamžitě jsem byla rozhodnutá jít. Znělo to jako skvělá možnost jak strávit čas s kamarády a naučit se víc o americké kultuře.

Když se mě má americká rodina zeptala, jestli chci jít na homecoming, netušila jsem co si pod tím mám představit, ale okamžitě jsem byla rozhodnutá jít. Znělo to jako skvělá možnost jak strávit čas s kamarády a naučit se víc o americké kultuře.

Celý týden, jenž homecoming předcházel, byla naše škola vyzdobená v duchu osmdesátých let, což bylo téma celého homecoming. Navíc byl každý den speciální dresscode; v pondělí se všichni oblékli do triček či mikin, které byly z různých univerzit po světě, speciálně ze sportovních, v úterý šli do školy všichni převlečení za turisty a ve středu za celebrity. Ve čtvrtek bylo téma VSCO girl, což je termín pro typ holek, speciálně tady v Americe. Typická VCSO girl je holka, co nosí kraťounké kraťasy a dlouhé tričko, které je překrývá, takže to vypadá jako kdyby ty kraťasy vůbec neměly. Kromě toho nosí spoustu náramků či gumiček na obouch rukách a zveřejňují spoustu praštěných fotek. V pátek jsme měli jít v barvách, které byly jednotlivým ročníkům přidělené.

Můj asi nejlepší zážitek z homecoming byla homecoming football game, která se odehrávala o den dřív než skutečné homecoming. Pro mě to bylo o to více vzrušující, protože to byla první fotbalová hra, na kterou jsem zde v Americe šla. Naše škola už sice několik her hrála, ale já jsem bohužel nikdy neměla čas. Šla jsem tam s mou americkou sestrou a kamarádkou ze školy, které jsem chtěla seznámit, protože jsme plánovaly jít na homecoming společně.

První část hry probíhala celkem normálně, ale zhruba v polovině byla velký pauza, během které bylo slavnostní zahájení homecoming.

Školní kapela společně s tanečníky udělala na středu fotbalového hřiště krásné představení, po kterém následovalo korunování krále, královny, prince a princezny pro homecoming. Několik týdnů před homecoming jsme je totiž hlasováním mohli vybírat a během této přestávky byli korunováni.

Po celém ceromoniálu pokračovala hra, kterou jsme nakonec vyhráli.

Druhý den odpoledne jsme se s mou americkou sestrou připravily na homecoming a společně s celou rodinou jsme jeli na večeři. Po cestě jsme se ještě stavili u krásného jezera, které je kousek od našeho domu, abychom si udělali hezké fotky. Po výborné večeři nás rodiče odvezli ke škole, kde nás vysadili a my šly dovnitř.

Homecoming se odehrávalo v tělocvičně. Jedna část byla podobná diskotéce; byla tam celkem tma a hrála hlasitá hudba, a druhá část byla osvětlená, studenti si tam mohli udělat fotky, bylo tam připravené občerstvení a několik zábavných her. My svůj čas rozdělily přibližně rovnoměrně, a musím říct, že jsem si to náramně užila!! Už teď se těším na ples, který je někdy v únoru.

Adéla Zemanová

Adéla Zemanová, Praha
studentka v USA, ročník 2019–2020

informace o studentce...

Poslední příspěvky

22. 01. 2020 Vánoce v Americe
05. 11. 2019 Homecoming
14. 08. 2019 První dny ve škole