A co je nového? O každodenním životě v Americe

Co s v posledních 14 dnech stalo? Dnešní post je o každodenním životě v Americe. First win v american football, first volunteering, přípravy na homecoming.

Ahoj,

vítám vás všechny opět u dalšího blogu. Další dva týdny v USA jsou za mnou a já se skoro nezastavila a povyprávím vám vše co se za tu dobu stalo. Tak pojďme na to!

Mé všední dny jsou stejné, volejbalová sezóna je stále v plném proudu. Trénink každý den po škole a 2 týdně zápasy, ale to už víte:) Poslední čtyři zápasy jsme si odnesli skóre 2:2 na prohry a výhry.

Jako každý pátek, tak ani předešlé pátky nebyly výjimkou a konaly se Football Game. Mé střední škole v USA se tuto sezónu moc nedaří mají 6 proher, ale pátek nám přinesl první výhru. Hráli jsme proti naší rival school, takže to, že jsme vyhráli byla velká věc. A všichni to následně oslavovali, byl to další skvěle strávený večer s kamarády.

Tímto pondělkem nám na škole začíná Homecoming week. Takže jsem poslední dny strávila hledáním těch správných šatů a všelijakými přípravami. Každý den máme spritit day, kdy se všichni studenti i učitelé obléknou v duchu daného tématu. Každý den se také konají různé aktivity, v pátek máme homecoming football game a v sobotu tento týden vyvrcholí plesem. O tom si popovídáme v příštím blogu.

Jestli dobře vím, tak jsem vám ještě neřekla příliš o tom, co se týče jídla zde. V Americe je hlavní jídlo večeře, takže oběd tak moc neřeší. U mé hostující rodiny to funguje tak, že si každý udělá bagel nebo sandwich k obědu sám. Jak už jsem zmínila hlavní je večeře. S rodinou máme společnou večeři každý den. Jíme zde vše možné od americké barbecue, mac&cheese, steak přes sushi až po českou svíčkovou. Samozřejmě jsem už vyzkoušela ikonické peanut butter and jelly. Nejlepší jídlo co jsem zde měla!!

Součástí programu zde je také volunteering. V sobotu 30. září jsem byla s ostatními studenty z greenheart pomáhat na dni pro děti. Greenheart měl svůj vlastní stánek, kde jsme měli puzzle Evropy a děti se je snažily poskládat. I když to možná nezní přesvědčivě, tak volunteering je skvělá příležitost, jak si udělat další kamarády a užít si spolu společnej den!

Tímto se s vámi loučím a zase u příštího blogu!

Pac a pusu Anička

Footabll game-theme camo

First win of season-white out

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí