American lifestyle

Dnešní blog vám přiblíží hlavně sporty a jak se tu vlastně žije

Moji milý čtenáři,

čas tu  strašně rychle a plní se to tu novými zážitky. Poslední týdny jsem měla takové poklidnější, jelikož volejbalová sezóna započala tak abych si zvykla na každodenní režim.

 

ŠKOLA

Na rozdíly mezi českým a americkým školním systémem si už začínám pomalu zvykat. Citím velký posun v porozumnění angličtiny. Rozvrh je každý den stejný, hodiny mají 90 minut a po škole mě čeka trénink. Minulý týden mě čekaly první testy. Pokud se chystáte jet na exchange year ujistím vás, že se testů nemusíte bát. Dá se to zvládnout úplně s přehledem. Stačí tomu věnovat aspoň trochu času. Nejtežší je na tom se naučit veškeré anglické názvy, ale po těch pár týdnech už budete i s tímto v pohodě! Učitelé tu jsou moc milý a vždy se vám pokusí pomoci, nenechají vás v tom plavat.

 

VOLLEYBALL GAME

Úterý a čtvrtky máme s volejbalem GAME DAYS, buď zápas hostuje naše škola nebo cestujeme společně s celým týmem na jinou školu. První zápas jsme hrály 6. září. Konal se na naší škole, tudíž jsme měli povinnosti jako line judges nebo sbírat míče pro tým, který právě hrál. Jak jsme již minule zmínila, já hraji za JV team. Bohužel jsme si odnesli porážku 1:2, ale aspoň nás to utvrdilo jako tým. Odehráli jsme již 4 zápasy a zatím máme skóre 1 výhru a 3 prohry. Čeká nás však jěstě plno zápasů do konce sezóny a já věrím že se skóre otočí v náš prospěch. Tak nám držte palce:)

 

AMERICAN FOOTABALL

Americký fotbal je tu velikou součástí jejich lifestylu. U nás dome hraje football na televizi celý víkend. V sobotu se hraje University football a v neděli je na programu profesionální football. Já jsem první football game naživo zažila v sobotu 2. záři, kdy jsme se s mojí hostující rodinou byli podívat na zápas místní vysoké školy, Colorado State University. Jelikož jsme americký fotbal nikdy předtím neviděla, tak jsme neměla tušení jaké jsou pravidla. Host mamka mi to vše vysvětlila, abych se aspoň trochu orientovala. Řeknu vám nic takového jsem ještě nezažila. Atmosféra byla prostě neskutečná a hrozně jsem si to užila.

Fotbal je samoržejmě big deal in na High School. První domací zápas se konal 14. září, tak jsme se byla s kamarády podívat. Téma bylo neon, takže se všichni studenti oblékli do neonového oblečení. I prěsto že jsme všichni fandili co nejlépe jsme uměli, prohráli jsme těsně 24:26.

 

Doufám, že se mi povedlo vám přiblížit american high school life a zase u přístího blogu,

Anička

Anna Vondroušová

Anna Vondroušová, Praha
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2023-2024

Poslední příspěvky

13. 03. 2024 Spring break
06. 02. 2024 Čas v Americe letí